Публікація

Розширення правової допомоги від УГСПЛ для клієнтів ЛЖВ підчас боротьби з коронавірусом

З лютого 2018 року Українська Гельсінська спілка з прав людини надає безоплатну правову допомогу людям, що живуть з ВІЛ/СНІД, уразливим до зараження ВІЛ та хворим на туберкульоз. З 2019 року допомогу було розширено и сьогодні правову допомогу можна отримати у мережі громадських приймалень УГСПЛ у 13 містах України. Адреси приймалень знаходяться за посиланням.

Наступним кроком юристів УГСПЛ з подальшого розширення правової допомоги було створення наприкінці 2019 року спеціалізованого чат-бота для підвищення оперативності реагування на юридичні запити.

Ігор Скалько, адвокат УГСПЛ в місті Миколаїв, розробник чат-бота для клієнтів ЛЖВ:
«Головна мета при створенні цього інструменту була проста – поліпшити комунікацію представників уразливих груп з юристами, які займаються їх проблемами. Ну і звичайно – виявляти порушення прав наших клієнтів, а також якнайшвидше на них реагувати.
Клієнти ЛЖВ є стигматизованою групою і неохоче йдуть на контакти з держорганами і будь-якими організаціями через побоювання розкриття статусу, тому наш чат-бот за останні 5 місяців безумовно поліпшив комунікацію між юристами і клієнтами.

Хочу відзначити, що чат-бот особливо актуальний на сьогоднішній день на тлі боротьби з коронавірусом в Україні, оскільки наші клієнти безперечно знаходяться в групі ризику по відношенню до коронавіруса.

В умовах карантинної ізоляції цей чат-бот може стати їм добрим помічником, оскільки і раніше наших клієнтів неохоче лікували, а зараз і тим паче. Не забуватимемо, що люди зі зниженим імунітетом (у зв’язку з відповідними захворюваннями) підлягають обов’язковій госпіталізації у разі інфікування коронавірусом».

Офіційно чат-бот був презентований в грудні 2019 року на Правозахисной неКонференції.

На порталі УГСПЛ безоплатний чат-бот для оперативної юридичної допомоги клієнтам ЛЖВ знаходиться в правому нижньому куті сторінки.

Також чат-бот розташований на порталі БО “100% Життя”, та в соціальних мережах Facebook, Instagram, Viber.

Інструкція щодо користування чат-ботом знаходиться за посиланням

Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проект «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації  проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Громадські монітори допомагають розробити важливі програми для громад Донецької та Луганської областей та налагодити діалог громадськості зі владою

У 13 громадах Донецької та Луганської області запрацювали комунікаційні платформи, які об’єднали представників громадських організацій,...

20 Вересня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: