Публікація

УГСПЛ ініціювала проведення в Маріуполі робочої зустрічі по темі безпеки мирних зібрань за участю представників ЛГБТКІ+ спільноти

19 лютого 2021 року в Маріуполі відбувся захід «Безпека мирних зібрань на тему ЛГБТКІ+». На зустрічі були присутні керівник проєктів УГСПЛ щодо захисту  прав людини ЛГБТКІ-спільноти та активістів Максим Петров, та координатор моніторингових кампаній «Поліція під контролем» Асоціації УМДПЛ Сергій Перникоза, які є представниками робочої групи, ініційованої Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ), з метою розробки стратегії комунікації між організаторами мирних зібрань на тему ЛГБТКІ+, ОМС та поліцією.

Протягом робочої зустрічі регіональні ЛГБТКІ+-активісти, представники Національної поліції та органів місцевого самоврядування обговорювали проблеми нападів на місцевих активістів як під час мирних зібрань, так і безвідносно до заходів.

Серед питань, адресованих представникам Маріупольської міськради та поліції були: порядок дій при нападі на особу; проведення просвітницьких заходів для працівників поліції та ОМС на тему прав людини та недискримінації; проведення просвітницьких заходів для представників ЛГБТКІ+-спільноти щодо алгоритму дій при нападах.

Крім цього, на зустрічі були представлені результати пілотного дослідження «Безпека мирних зібрань на тему ЛГБТКІ+: проблеми комунікації між організаторами, поліцією та органами місцевого самоврядування», яке Українська Гельсінська спілка з прав людини провела спільно з Асоціацією УМДПЛ, ГО «Правозахисна ініціатива» і ГО «Інсайт» за підтримки Freedom House в Україні.

Особливий акцент протягом робочої зустрічі було зроблено на рекомендаціях щодо налагодження саме комунікації для усіх сторін, причетних до забезпечення безпеки під час мирних зібрань, які проводять представники\-ці ЛГБТКІ+ спільноти.

Сергій Перникоза, УМДПЛ

Сергій Перникоза, УМДПЛ:

«Питання належного забезпечення безпеки під час мирних зібрань, які проводять представники\-ці ЛГБТКІ+ спільноти досить тісно пов’язане з тим, як налагоджена комунікація з органами місцевого самоврядування та, звісно, з поліцією. Це питання не слід розглядати лише в контексті подачі повідомлень про мирні зібрання і зустрічей щодо особливостей їх проведення.

Комунікацію можна вибудовувати також шляхом ініціативи проведення зустрічей з поліцією, наприклад просвітницьких лекцій для поліцейських щодо мови ворожнечі, захисту прав людини, ґендерних питань, історії становлення та розвитку ЛГБТКІ+-спільноти в Україні. Думаю поліція та органи місцевого самоврядування всіляко сприятимуть проведенню подібних ініціатив.»

 

Пілотне дослідження «Безпека мирних зібрань на тему ЛГБТКІ+: проблеми комунікації між організаторами, поліцією та органами місцевого самоврядування» доступно за посиланням.

Захід організовано за підтримки Freedom House в Україні.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: