Відкрита онлайн дискусія «Якою має бути стратегія перехідного правосуддя (крізь призму права на правду)?»
Запрошуємо всіх бажаючих на відкриту онлайн дискусію «Якою має бути стратегія перехідного правосуддя (крізь призму права на правду)?» 9 грудня з 12.30 до 14.00 у ZOOM. Захід відбудеться в рамках НеКонференції 2020, присвяченій обговоренню актуальних викликів для України у сфері прав людини.
В умовах триваючого збройного конфлікту, розв’язаного РФ проти України, гостро постає питання як подолати наслідки війни та не дати їй повторитися у майбутньому?
Відповіді на ці питання дає концепція перехідного правосуддя. Принципи перехідного правосуддя – міжнародний досвід подолання наслідків збройних конфліктів та встановлення правил мирного, безпечного життя після війни: відшкодування збитків жертвам конфлікту, справедливе покарання воєнних злочинців, правдиве відтворення подій під час війни, інституційні реформи задля мирного майбутнього.
Право на правду – одна з ключових цілей перехідного правосуддя, передбачає документування подій, дотичних до збройного конфлікту; встановлення історичної правди та максимально повне та правдиве інформування населення про хід та наслідки збройного конфлікту.
Враховуючи вкрай важливе значення встановлення об’єктивної картини трагічних подій 2014-2020 років, спікери разом з аудиторією будуть шукати відповіді на такі питання:
- Якою має бути меморізація російської агресії проти України?
- Чому педагогіка пам’яті має стати невід’ємною складовою Стратегії національної безпеки України?
- Чому пам’ять про минуле є гарантією неповторення збройного конфлікту?
- Чому право на правду – обов’язковий елемент діалогових процесів миротворення?
- Яка роль Мінреінтеграції у створенні Комісії правди — спецоргану для розслідування злочинів, пов’язаних з конфліктом ?
Спікери:
Дарʼя Свиридова – перший заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим;
Олександр Павліченко – виконавчий директор УГСПЛ;
Валентина Потапова –керівниця освітнього напрямку УГСПЛ.
Модератор – Денис Тимошенко, журналіст Радіо Свобода.
Важливо! Долучитися до обговорення можуть всі бажаючі за посиланням, яке буде розміщено в події у Фейсбук за декілька днів до заходу.
Цей захід проводиться в рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.