У Чернігові пройшли заходи на підтримку кримських в’язнів Кремля
Освітній дім прав людини в Чернігові та Громадська організація “МАРТ” долучились до глобальної акції на підтримку в’язнів Кремля (#26SOLIDARITY) та розповіли гостям дому про те, що відбувалось у Криму в лютому 2014-го
Гості Дому подивилися та обговорили документальний фільм «Крим. Нескорений». Учасники акції були вражені кадрами фільму, бо, за їх словами, бачили такі кадри вперше і не знали, що в Криму був спротив окупації.
Також говорили з Машою Суляліною з Центру громадянського просвітництва “Альменда”. Вона поділилася своїми болючими спогадами про початок окупації Криму, про ставлення молоді до тогочасних події, про утиски проукраїнських студентів та про їх сподівання, що вони ще повернуться до свого дому.
«Пам’ятаю, що люди почали гроші збирати і купувати такі бетонні блоки, а потім ті блоки відвозили до військових частин, щоб ці частини укріплювати. Мій батько також возив ці бетонні блоки, а мама з бабусею дуже переживали. Важко про те говорити», – згадує Маша свої останні місяці у Ялті.
Учасники заходу також мали скайп-розмову з Дар’єю Свиридовою з Української Гельсінської спілки з прав людини. Активно дискутували про моніторинг захоплення Кримського Парламенту, та про те, чи можна було уникнути жертв під час цих подій. Чому поліція проявила бездіяльність під час мітингу? Питання, на яке й досі нема відповіді.
Учасники нашої акції – активні жителі Чернігова, студенти та курсанти Академії державної пенітенціарної служби – підписали листівки зі словами підтримки до бранців Кремля. Ці вітання незабаром будуть відправлені адресатам.
У своїх листівках учасники акції побажали терпіння, незламності, витримки, віри у свої сили та поділилися надією на те, що вже скоро ці люди будуть звільнені. Чимало учасників запросили їх відвідати Чернігів, гарне, древнє місто над Десною.
Чому 26? А тому що саме в цей день – 26 лютого 2014 року на головній площі Сімферополя відбувся багатотисячний мирний мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Саме з того часу активних кримських громадських діячів та патріотичних українців почали переслідувати, утискати, погрожувати, знущатися. Люди зникали безвісти, когось знайшли вбитими, хтось опинився у місцях позбавлення волі на території Російської Федерації, про долю інших досі нічого не вдалося дізнатись. Наразі у російських в’язницях перебуває 64 політв’язні.