Тренінг для журналістів “Документування міжнародних злочинів”
Не треба бути слідчими, щоб допомогти покарати винних. Злочини російських окупантів документують правозахисники, яким стануть у пригоді зібрані журналістами дані. Саме журналісти щодня отримують інформацію, необхідну правозахисникам, а тому як ніхто інший можуть допомогти. Журналісти працюють із міжнародними злочинами (воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид, злочин агресії), щоб розповісти суспільству правду. Тож запрошуємо на тренінг “Документування міжнародних злочинів” 31 серпня з 11 год. до 13 год. у м. Київ (точну адресу буде повідомлено зареєстрованим учасникам та учасницям).
Теми заходу:
- що таке документування;
- як відрізнити воєнні злочини від військових;
- практичні поради — як спілкуватися з постраждалими, як просити дозвіл на передачу персональних даних, як знімати матеріали так, щоб вони стали частиною документування тощо;
- розглянемо різницю між Міжнародним кримінальним судом, Радою ООН з прав людини, Московським механізмом ОБСЄ, а також чому важлива національна юрисдикція, а не лише міжнародні суди.
- Олександра Романцова – правозахисниця, виконавча дикректорка Центру громадянських свобод;
- Сергій Мовчан – керівник Департаменту документування воєнних злочинів, Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ).
Підтвердження вашої участь ви отримаєте на електронну пошту, яку зазначите під час реєстрації.
Захід організовано Центром Громадянських свобод, УГСПЛ та глобальною ініціативою Трибунал для путіна.
Документування міжнародних злочинів здійснюється УГСПЛ за підтримки Програми USAID Ukraine «Права людини в дії», що виконується нашою організацією.