Публікація

Судді та практикуючі адвокати поглиблювали свої знання з Міжнародного гуманітарного права

26 та 27 вересня відбувся перший очний семінар в рамках навчального курсу «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні» на актуальну для сьогодення тему «Права людини та міжнародне гуманітарне право: сучасний стан та перспективи розвитку».

Тренерами семінару стали експерти Тимур Короткий, завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства НАУ, радник президента Товариства Червоного Хреста України з міжнародного гуманітарного права, та Сергій Заєць, адвокат, експерт курсу «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні». Під час заходу вони звернули увагу учасників на принципи міжнародного гуманітарного права та імплементацію МГП в Україні.

Учасники семінару під час навчання мали змогу отримати навички застосування норм міжнародного гуманітарного права на практиці, вирішуючи кейси та презентуючи свої позиції по справам. Плюралізм думок, зацікавленість учасників та заглибленість у тему сприяли якісному підвищенню кваліфікації правників.

До цього очного семінару протягом восьми місяців учасники курсу пройшли ґрунтовне дистанційне навчання. Онлайн вони засвоювали теоретичні аспекти міжнародного гуманітарного права, а також співвідношення міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

Довідково. Курс «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні» стартував на початку 2020 року. Навчання триває 7 місяців та поєднує дистанційний (3 онлайн-модулі) та очний (два 3-денні семінари та один навчальний судовий процес) форми навчання. Курс розрахований на суддів та практикуючих адвокатів, які зацікавлені в поглибленні знань та професійній самореалізації в сфері міжнародного гуманітарного права та дотримання його норм в національній судовій практиці.

Нагадаємо, з 3 квітня до 1 липня 2020 року УГСПЛ у партнерстві з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим за підтримки Програми USAID «Права людини в дії» вдалося організувати 12 вебінарів, що присвячені окремим аспектам перехідного правосуддя, міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини.

Курс «Захист прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні» підтримує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка впроваджується УГСПЛ.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 3 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

При перетині лінії розмежування фіскали не мають права вилучати у громадян кошти – вони не є товаром, доведено у суді

Правозахисники звертають увагу, що останніми місяцями збільшилась кількість звернень громадян щодо складання протоколів про адміністративне...

30 Квітня 2021

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: