Публікація

Стратегічну справу щодо перевезення кримчанами особистих речей через пункти пропуску з окупованим півостровом виграно в апеляційному суді

Адвокати сподіваються, що надалі рішення суду стане зразковим у подібних справах і допоможе відмінити сумнозвісну постанову Кабінету міністрів України № 1035, що порушує права внутрішньо переміщених осіб.

14 грудня 2016 в Одеському апеляційному адміністративному суді було остаточно виграно справу щодо заборони ввезення переселенцям з Кримського півострову особистих речей, які не входять до списку, затвердженого згідно постанови КМУ № 1035. Чому це важливо і що це означатиме для прав кримчан?

Текст рішення апеляційного суду

Нагадаємо, що цього року внутрішній переселенць з Криму, який нині проживає в Одеській області, не міг вивести з окупованого півострова особисті речі в багажі власної автівки, оскільки вони не були включені до списку дозволених предметів постанови КМУ № 1035, яка була прийнята у грудні минулого року. У вересні адвокат Юлія Лісова виграла справу в суді першої інстанції – 26 вересня 2016 року Одеський окружний адміністративний суд виніс постанову, якою визнав протиправною відмову відділу Херсонської митниці Державної фіскальної служби України на пункті пропуску з окупованим Кримом з території АР Крим внутрішньо переміщеній особі з її особистими речами, які не відносяться до переліку дозволених відповідно до постанови КМУ №1035. Справа також була підтримана Центром стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини.

За словами Юлії Лісової, за результатами розгляду справи апеляційним судом можна зробити два висновки. Позитивним безумовно є те, що апеляційний суд не підтримав заборону провезення особистих речей. Як наголошує адвокат, заборона є порушенням  статті 1 Протоколу Першого до Європейської конвенції – права на власність, і суд погодився з цим. Рішення апеляційного суду надалі має стати орієнтиром для судів першої інстанції у подібних ситуаціях.

11221495_1070751432953745_4369673790633690431_o
Адвокат Юлія Лісова

Негативним Юлія Лісова називає ставлення працівників митниці, яке було у черговий раз продемонстровано у залі суду – абсолютно формальне ставлення до виконання своїх обов’язків, не розуміння  реальних наслідків для тисяч громадян України, які спричинила постанова № 1035. Митники намагались запевнити суд, що постанова не створює жодних проблем: «Ті, хто хотів  виїхати і перевезти все необхідне  – міг зробити це до 2016 року». Також представники митниці вказували, що особистими речами можна вважати тільки ті, що не заборонено до перевезення, а все інше вважається товаром.

Адвокат сподівається, що рішення апеляційного суду стане чимось на кшталт прецеденту і на нього надалі будуть рівнятись у схожих справах. Справжню перемогу можна буде констатувати лише після відміни сумнозвісної постанови.

«Чим більше Митниця буде ходити по судах і програвати їх, тим більша вірогідність, що постанову відмінять», – констатує адвокат.

Наразі ж, кожному кримському переселенцю доведеться повторювати складний алгоритм дій після спроби вивезення особистих речей з окупованої малої Батьківщини.

фото Юлії Лісової, фото заставки– Крим. Реалії

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Про кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із окупацією Криму та конфліктом на Донбасі, за відсутності обвинувачених розповів суддя Верховного Суду Микола Мазур.

Темою дев’ятого вебінару з присвячених різним аспектам перехідного правосуддя та міжнародного права стала пробелматика кримінального...

24 Травня 2020

Вебінар “Кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із окупацією Криму та конфліктом на Донбасі, за процедурою in absentia: сучасний стан і перспективи вдосконалення”

«Суд приходить до висновку про доведеність «поза розумним сумнівом» вини ОСОБА_3 і ОСОБА_4 у вчиненні...

19 Травня 2020

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: