Прес-конференція УГСПЛ «Захист клієнтів з ВІЛ/СНІД у судовій практиці України: успіхи, проблеми та практичні поради»
7 листопада 2018 року, о 12:00, в приміщенні інформаційного агентства «Главком» (вул. Шовковична, 8/20) відбудеться прес-конференція УГСПЛ «Захист клієнтів з ВІЛ/СНІД в судовій практиці України: успіхи, проблеми та практичні поради»
Адвокати та юристи Української Гельсінської спілки з прав людини поділяться досвідом щодо судового захисту дуже вразливої групи населення – клієнтів, які живуть з ВІЛ/СНІД.
Також днями, за допомогою експертів УГСПЛ, було запущено перший спецпроект про права людей, які живуть з ВІЛ. Спецпроект «Знай свої права!» створено, щоб допомогти людям, які живуть з ВІЛ, розуміти свої права і навчитись розрізняти їх ключові порушення. Матеріали спецпроекту також будуть корисні для медичних і соціальних працівників, правозахисників, громадських активістів, працівників поліції та чиновників.
Спецпроект «Знай свої права!» доступний за посиланням.
Спікери:
Наталя Козаренко, керівник Мережі громадських приймалень УГСПЛ;
Євген Чекарьов, адвокат Центру Стратегічного судового захисту УГСПЛ;
Ігор Скалько, адвокат УГСПЛ у місті Миколаїв;
Дмитро Шерембей, голова координаційної ради БО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”.
Опис справи
Пацієнти із ВІЛ, які приймають антиретровірусну терапію (ефавіренц) можуть стати жертвами неправомірного притягнення до адміністративної відповідальності. Цей препарат дає хибнопозитивний результат на канабіноїди в сечі. Це призводить до того, що водіїв, які приймають АРТ, звинувачують у водінні і стані наркотичного сп’яніння, штрафують та забирають права. Таке покарання є неправомірним, бо не має під собою підстав.
УГСПЛ вдалося захистити права однієї з таких постраждалих у суді. Проте на жаль, судова практика містить і протилежні рішення. Важливо поширити інформацію про цей випадок, щоб не допустити неправомірного притягнення до відповідальності інших водіїв, що приймають АРТ.
Контактна особа: Максим Петров (УГСПЛ), 095 483 48 45