Публікація

Олена Семьоркіна (УГСПЛ): «Мода» на обмежуюче законодавство для громадського простору , що поширюється в Європі, є реальною загрозою демократичним суспільствам»

Сьогодні 19 вересня 2018 в рамках OSCE HDIM 2018 у Варшаві за участю експертів УГСПЛ був проведений сайд івент «Громадський простір в Україні. Наростання загроз щодо правозахисників та громадських актівістів». Організаторами івенту були Freedom House, Anticorruption Action Centre, Gay Alliance Ukraine, Human Rights Information Centre та УГСПЛ. 

Правозахисники в чергове дискутували проблеми неефективних розслідувань і наслідків цього (зневіра жертв, здешевлення “послуг” виконавців злочинів та збільшення попиту на них, розчарування суспільства у реформах судової і правоохоронної систем). Згадували ситуації з нападами на антикорупційних активістів. Та, попри всі загрози, відмітили успішність громадських і антикорупційних розслідувань.

Олена Галушка доповідала про переслідування антикорупційних активістів та про успішні антикорупційні переслідування.
Євгенія Закревська – про справу Каті Гандзюк.

Також було зазначене, що ЛГБТ спільнота потерпає від агресії праворадикальних рухів. Цьому сприяє бездіяльність поліції, а подекуди, упереджене ставлення з боку слідчих до потерпілих з числа ЛГБТ. Спікери повідомили учасників про те, зо вищезгадані проблеми спонукали громадянське суспільство України до консолідації . У березні-квітні 2018 року була створена Коаліція на захист активістів і правозахисників. Коаліція, зокрема, моніторить законодавчі ініціативи, спрямовані на обмеження громадської активності. Із “свіжих” ініціатив-заява НФ про намір зареєструвати законопроект про іноземних агентів.

«Мода» на обмежуюче законодавство для громадського простору , що поширюється в Європі, є реальною загрозою демократичним суспільствам. Це, а також продовження безкарності нападів на активістів та журналістів , спонукало українські НУО об’єднатись в Коаліцію захисту правозахисників та активістів. Сьогодні на івенті ми запропонували всім НУО країн Європи пильнувати законодавчі ініціативи в їхніх державах. Щоб уникнути поширення ноу-хау України про е-декларування антикорупційних активістів . А також постійно спілкуватись на міждержавному рівні для посилення міжнародного громадського супротиву наповзанню диктатури» – зазначила у виступі Олена Семьоркіна (УГСПЛ).

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Домашнє насильство, втрата роботи та неможливість повернутися додому. УГСПЛ рекомендує ВПО долати стрес від війни з допомогою психолога

Правозахисники УГСПЛ занепокоєні погіршенням психологічного здоров’я  переселенців та біженців. Психологи кажуть, що рівень стреса, який...

08 Серпня 2022

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: