Публікація

Заява щодо незаконного кримінального переслідування учасників мирного мітингу 26 лютого 2014 року в Криму

19 червня 2018 року Центральний районний “суд” Сімферополя, створений в окупованому Криму та підконтрольний РФ, засудив п’ятьох громадян України до умовних строків позбавлення волі за участь в мирному мітингу, який відбувся 26 лютого 2014 року в м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим.

Ескендер Емірвелієв був засуджений на 3 роки 6 місяців умовно з випробувальним терміном 3 роки, Ескендер Кантеміров та Арсен Юнусов – на 4 роки умовно з випробувальним терміном 3 роки, Алі Асанов – на 4 роки 6 місяців умовно з випробувальним терміном 4 роки, Мустафа Дегерменджи – на 4 роки 6 місяців з випробувальним терміном 3 роки.

Всі вони були звинувачені в участі в начебто масових заворушеннях та перебували під кримінальним переслідуванням з 2015 року в рамках справи «26 лютого». Раніше до кримінальної відповідальності по цій справі вже були притягнуті три кримських татарина, включаючи заступника голови Меджлісу Ахтема Чийогоза.

Відповідно до висновків Доповіді по «справі 26 лютого» Міжнародної експертної групи з представників 6 правозахисних організацій з 4 країн[1] фактичною метою дій РФ по відношенню до обвинувачених було не розслідування подій 26 лютого, а переслідування окремих учасників зібрання за їх проукраїнську позицію. Притягнення окупаційною владою до кримінальної відповідальності виключно учасників «проукраїнського» мітингу з числа представників кримськотатарського народу, а також відсутність юрисдикції та правових підстав у РФ для розслідування подій 26 лютого 2014 року, як згідно з міжнародним правом, так і національним законодавством, свідчать про невиправдане політично вмотивоване кримінальне переслідування громадян України по «справі 26 лютого».

Українська Гельсінська спілка з прав людини рішуче засуджує дії окупаційної влади Криму, підконтрольній РФ, щодо незаконного політично мотивованого переслідування громадян України в Криму через їх участь в мирному мітингу 26 лютого 2014 року.

УГСПЛ закликає правоохоронні органи України провести ефективне розслідування як подій 26 лютого 2014 року, так і фактів незаконного позбавлення волі та кримінального переслідування громадян України через їх участь у цьому мирному мітингу.

УГСПЛ звертається до Уряду України, урядів демократичних країн та міжнародних організацій з проханням засудити винесення окупаційною владою Криму вироку громадянам України Алі Асанову, Мустафі Дегерменджи, Ескендеру Емірвелієву, Ескендеру Кантемірову та Арсену Юнусову. А також продовжити тиск на Російську Федерацію з метою припинення політично вмотивованого переслідування нею мешканців.

Українська Гельсінська спілка з прав людини

[1] /articles/rekonstruktsiya-ta-pravovyj-analiz-podij-26-lyutoho-2014-roku-pered-budivleyu-verhovnoji-rady-ar-krym/

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: