Публікація

Реконструкція та правовий аналіз подій 26 лютого 2014 року перед будівлею Верховної Ради АР Крим

До третьої річниці подій 26 лютого ми пропонуємо вам ознайомитись із першою частиною Доповіді по “справі 26 лютого”, підготовленої Міжнародною експертною групою. У супроводі до неї спеціальне відео, підготовлене спільно з Hromadske TV

26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної Ради АР Крим в м. Сімферополь пройшли два мітинги, організовані партією «Русское Единство» та Меджлісом кримськотатарського народу. Цілі заявлених мітингів по суті відображали різні погляди на статус Криму. В ході зборів загинуло двоє людей та окремі учасники отримали тілесні ушкодження.

Відео підготовлене Громадським телебаченням та Українською Гельсінською спілкою з прав людини

Після окупації Криму з боку РФ почалося кримінальне переслідування деяких учасників «проукраїнського» мітингу 26 лютого з числа кримських татар за організацію та участь в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року.

Всього в рамках справи «26 лютого» звинувачується 9 осіб. До кримінальної відповідальності притягнуто виключно учасників «проукраїнського» мітингу, представників кримськотатарського народу.

У грудні 2015 року сформовано Міжнародну експертну групу з представників 6 правозахисних організацій з 4 країн для підготовки Доповіді по «справі 26 лютого». За результатами роботи протягом року група експертів підготувала детальну реконструкцію мітингів 26 лютого 2014 року перед ВР АРК, а також правовий аналіз цих подій та їх наслідків з урахуванням міжнародних норм в області прав людини. Доповідь також містить висновки та рекомендації експертної групи, які адресовані владі України та Російської Федерації.

У цей день, 26 лютого, ми пропонуємо Вам ознайомитись із короткою версією Частини 1 Доповіді «Реконструкція та правовий аналіз подій 26 лютого 2014 року перед будівлею Верховної Ради Автономної Республіки Крим у м. Сімферополь».

Короткий зміст Доповіді по “справі 26 лютого”

Повний текст Частини 1 Доповіді буде найближчим часом опублікований на сайті Української Гельсінської спілки з прав людини.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

менск

Міжнародна платформа правозахисних організацій засудила дії білоруських правоохоронців під час проведення мирного маршу з нагоди Дня Волі

В Українському кризовому медіа відбулась екстренна прес-конференція правозахисників щодо подій у Мінську Сьогодні у Мінську,...

25 Березня 2017

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування