
Запис та підсумки вебінару «Захист жертв збройного конфлікту: ЄСПЛ та КПЛ ООН»
Чи є Комітет з прав людини ООН альтернативою Європейському суду з прав людини — розбиралися...
26 Січня 2023
26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної Ради АР Крим в м. Сімферополь пройшли два мітинги, організовані партією «Русское Единство» та Меджлісом кримськотатарського народу. Цілі заявлених мітингів по суті відображали різні погляди на статус Криму. В ході зборів загинуло двоє людей та окремі учасники отримали тілесні ушкодження.
Після окупації Криму з боку РФ почалося кримінальне переслідування деяких учасників «проукраїнського» мітингу 26 лютого з числа кримських татар за організацію та участь в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року.
Всього в рамках справи «26 лютого» звинувачується 9 осіб. До кримінальної відповідальності притягнуто виключно учасників «проукраїнського» мітингу, представників кримськотатарського народу.
У грудні 2015 року сформовано Міжнародну експертну групу з представників 6 правозахисних організацій з 4 країн для підготовки Доповіді по «справі 26 лютого». За результатами роботи протягом року група експертів підготувала детальну реконструкцію мітингів 26 лютого 2014 року перед ВР АРК, а також правовий аналіз цих подій та їх наслідків з урахуванням міжнародних норм в області прав людини. Доповідь також містить висновки та рекомендації експертної групи, які адресовані владі України та Російської Федерації.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Чи є Комітет з прав людини ООН альтернативою Європейському суду з прав людини — розбиралися...
26 Січня 2023
23 січня засновники ініціативи «Трибунал для Путіна» зустрілися із генеральним прокурором України Андрієм Костіним. Виконавчий...
26 Січня 2023
Українська Гельсінська спілка з прав людини представляє серію публікацій з питань колабораціонізму, проблематики судових справ...
23 Січня 2023
27 грудня 2022 року у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін...
23 Січня 2023