Публікація

УГСПЛ закликає народних депутатів направити на доопрацювання законопроект №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях»

04.10.2017 р. у Верховній Раді України за ініціативою Президента було зареєстровано проект Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях» під №7163. Законопроект був внесений як терміновий і був призначений до розгляду у Комітеті з питань безпеки та оборони 05.10.2017 р.

6.10.2017 р. відбувся розгляд у першому читанні і законопроект було повернуто до профільного комітету на доопрацювання.

До 24.10. 2017 р. було подано близько 700 правок.

17.11.2017 р. профільним комітетом остаточно було узгоджено текст законопроекту до другого читання, який на сайті Верховної Ради було оприлюднено лише 19.12.2017.  Профільним комітетом було створено закриту робочу групу для розгляду поправок без участі їх авторів. За результатами її роботи було підготовлено висновок щодо врахування або відхилення поправок, який разом з текстом законопроекту було направлено в Адміністрацію Президента на погодження (далі – АП). Після погодження АП, 16 -17 .11.2017 р. профільний комітет замість розгляду та голосування за кожну правку, постатейно голосував за ті правки, які були узгоджені у висновку робочої групи в порушення Регламенту Верховної Ради.

27.11.2017 р. УГСПЛ, ХПГ та МІПЛ опублікували заяву з вимогою повернути на доопрацювання законопроект №7163 через низку суттєвих недоліків. Зокрема:

  1. Вибірковий загальний підхід щодо дотримання та виконання обов’язків в сфері міжнародного гуманітарного права.
  2. Відсутність мінімальних обов’язків щодо захисту цивільного населення у небезпечних умовах згідно з міжнародними зобов’язаннями.
  3. Відсутність загальних норм щодо захисту осіб, які належать до категорії «захищених» відповідно до Женевських конвенцій.
  4. Відсутність процедури визначення конфлікту на сході України.
  5. Недоцільність включення деяких норм, які не стосуються питання врегулювання конфлікту.
  6. Недопустимість порядку визнання документів, ухвалених в т. зв. “ДНР/ЛНР”.
  7. Існування правових колізій між даним законопроектом і законодавством, на яке він містить посилання, що стосується окупованого Криму.

 

Також було опубліковано аналіз вказаних недоліків.

 

Окрім цього, текст законопроекту не відображає балансу між необхідними заходами щодо захисту цивільного населення та відстоюванням геополітичних інтересів.

 

16.01. 2018 р. планується розгляд законопроекту у другому читанні.

Через те, що вказані недоліки не були усунуті та через грубі порушення Регламенту ВР,  УГСПЛ закликає народних депутатів направити законопроект на доопрацювання, врахувавши всі вищезазначені недоліки, або відхилити його в цілому.

Підписати заяву

Прізвище та ім’я

E-mail

Назва організації

Список підписів:

aYlNlfdX, aYlNlfdX, 31 March 2021, 9:25
aYlNlfdX, aYlNlfdX, 30 March 2021, 19:59

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: