Публікація

«Україна повинна забезпечити належне представництво жінок у владі», – аналітик УГСПЛ

Джерело: UA1

Попри встановлену 30-відсоткову квоту в парламенті нині 371 чоловік і 52 – жінки

В Україні не дотримується гендерна квота щодо представництва жінок та чоловіків у вищих органах державної влади. Про це заявила аналітик Української Гельсінської спілки з прав людини Олена Семьоркіна, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

Вона розповіла, що Комітет ООН з прав людини в 2014 році дав Україні рекомендації щодо необхідності забезпечення належного представництва жінок у вищих органах влади. Того ж року в закон про політичні партії внесли зміни, де йшлося, що під час затвердження списків кандидатів у депутати як парламенту, так і місцевих органів влади – представників однієї статі має бути не більш як дві третини списку, будь то чоловік або жінка. Тобто, зауважила Семьоркіна, йдеться про так звану 30-відсоткову квоту.

У 2015 році, додала вона, були прийняті зміни до законодавства, які стосуються фінансового стимулювання політичних партій, які ці квоти дотримали. Йдеться про додаткове виділення таким партіям грошей із держбюджету.

«Однак на практиці ця квота не дотримувалася через те, що Центральна виборча комісія в 2015-16 рр. давала роз’яснення. Суть якого в тому, що, оскільки закон про місцеві вибори в статті, яка містить підстави для відмови від реєстрації кандидатів у депутати, не містить норми про недотримання гендерної квоти, то відповідні виборчі комісії не мають права партіям відмовляти в реєстрації у списках», – зазначила Олена Семьоркіна.

Це рішення ЦВК у 2015 році скасував Київський апеляційний адміністративний суд, однак, за словами  Олени Семьоркіної, свого часу воно відіграло свою роль, зокрема статистика 2018-го свідчить про те, що в місцевих органах влади частка жінок становить 18%, а гендерний склад парламенту – 371 чоловік і 52 жінки, тобто менш ніж 30%.

Аналітик УГСПЛ наголосила, що Україна повинна виконати міжнародний пакт громадянські й політичні права, які зобов’язують державу дотримуватися рівного представництва жінок і чоловіків в органах влади.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: