Вакансія в УГСПЛ: спеціаліст(-ка) з моніторингу, оцінки та навчання
Українська Гельсінська спілка з прав людини шукає кваліфікованого фахівця на вакантну посаду спеціаліста з моніторингу, оцінки та навчання (MEL)
Робота фахівця зосереджується на чотирьох основних сферах:
1) Моніторинг та адвокація прав людини;
2) Стратегічні судові процеси у справах про права людини;
3) Підвищення обізнаності та розширення прав і можливостей громадян щодо захисту прав людини;
4) Правова допомога особам, постраждалим від конфлікту та катувань.
Спеціаліст MEL відповідатиме за впровадження системи моніторингу та оцінки, яка дозволятиме відстежувати прогрес, надавати якісні та своєчасні дані для використання в управлінні та прийнятті рішень на основі фактичних даних, сприяти обміну знаннями, найкращими практиками та отриманими уроками. Він/вона забезпечуватиме регулярне управління діяльністю, пов’язаною з MEL, з метою ефективного збору даних, аналізу, звітування, визначення ризиків та оновлення цілей, заходів, індикаторів і результатів.
Основні обов’язки:
- Керувати всіма заходами з моніторингу, оцінки та навчання.
- Впроваджувати та координувати гнучку систему MEL (включаючи системний збір даних, оцінювання, зберігання та своєчасне і повне звітування про результати) для відстеження досягнення цілей, результатів, впливу, визначення областей покращення, а також збору та поширення знань і уроків та серед учасників своїх партнерів.
- Скеровувати команду проектів у розробці, реалізації та перегляді планів активностей, забезпечуючи їхні зв’язки з планом виконання, стратегічним планом і бюджетом.
- Наглядати за процесами звітності співробітників, допомагати їм у підготовці звітів MEL, щоб переконатися, що вони відображають результати та вплив, а також забезпечувати підготовку регулярних проектних звітів.
- Застосовувати належні інструменти та методології збору даних, компілювати та аналізувати дані з кожної із сфер проектів для складання резюме впливу та результатів та/або іншої звітності, якщо це необхідно, а також допомагати персоналу з поширенням/представленням даних про досягнутий прогрес і результати
- Забезпечувати регулярне надання якісних і повних даних керівництву Спілки та керівникам проектів для прийняття рішень на основі даних і вирішення проблем з імплементації, якщо і коли вони виникають.
- Здійснювати періодичні візити на місця та відвідувати заходи для збору даних для моніторингу та оцінки, документувати їх у базі даних, вчасно опрацьовувати та подавати в узагальненому вигляді на запит керівників проектів.
- Сприяти комунікації щодо історій успіху, інформаційних бюлетенів, отриманих уроків і звітів про найкращі практики.
- Представляти інтереси проектів в частині MEL на зустрічах із співробітниками, партнерами та зацікавленими сторонами, розвивати ефективний зв’язок і координацію з ними, де це необхідно.
- Співпрацювати та надавати консультації субгрантерам з питань, пов’язаних із MEL.
- Для виконання інших обов’язків, доручених керівництвом Спілки, спеціаліст MEL підпорядковується Виконавчому директору Спілки
Кваліфікаційні вимоги:
- Вища освіта, бажано в галузі права, політичних, соціальних або управлінських наук.
- Професійний досвід (3-5 років), пов’язаний з моніторингом, оцінкою та навчанням та/або управлінням програмами/проєктами.
- Досвід проєктування, впровадження та експлуатації систем MEL (або їхніх аналогів) у рамках міжнародних програм розвитку (досвід програм USAID є перевагою), керування проєктами, у яких систематичні вхідні, вихідні та технологічні дані збиралися та використовувалися для управління проєктами.
- Досвід у стратегічному плануванні, управлінні на основі результатів та вимірюванні ефективності (включаючи вибір індикаторів, встановлення цілей, звітність, управління базою даних, розробку MEL та планів ефективності).
- Знання методологій оцінки (кількісних, якісних, змішаних методів), а також методологій збору, обробки та аналізу даних, переважно пов’язаних з правами людини та в ідеалі в Україні.
- Досконалі навички роботи з текстами, MS Excel, добре розуміння рутинних інформаційних систем/баз даних. Грамотність в управлінні інформаційними системами (такими як GIS) є перевагою.
- Доведені письмові та аналітичні навички та вміння працювати з інформацією для формування висновків. Здатність зосереджуватися на впливі та результатах для цільових груп і позитивно реагувати на критичні відгуки.
- Розуміння контексту та динаміки у сфері прав людини, громадянського суспільства та донорської спільноти в Україні.
- Здатність швидко навчатися, працювати самостійно під мінімальним контролем і співпрацювати з іншими співробітниками та партнерами, щоб відповідати вимогам щодо звітності та своєчасно збирати необхідну інформацію.
- Здатність дотримуватись дедлайнів і працювати в умовах обмеженого часу, повага до процедур.
- Вільна усна та письмова англійська та українська мова є абсолютно необхідними.
Зацікавлені кандидати мають надіслати резюме до 10 лютого 2024 року на адресу [email protected].
У темі листа треба зазначити «Спеціаліста(-ку) з моніторингу», оцінки та навчання, в тілі листа вказати очікуваний розмір фінансової винагороди.
Кандидати, які увійдуть до короткого списку, будуть повідомлені про результати відбору та запрошені до інтерв’ю.
Українська Гельсінська спілка з прав людини є асоціацією з 27 правозахисних організацій, які працюють у галузі захисту прав та основних свобод людини. Кадрова політика Спілки ґрунтується на принципі недискримінації, забезпечуючи рівні можливості для кандидатів та кандидаток незалежно від раси, кольору шкіри, релігійних, політичних або інших переконань, статі, віку, етнічного та соціального походження, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, а також мовних або інших ознак в процесі прийняття рішення щодо прийому на роботу або кар’єрного росту. Більш детальну інформацію про діяльність Спілки див. на сайті www.helsinki.org.ua.