Публікація

Збереження попереднього часу перебування на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов

Мій син, 1982 р.н., перебуває на квартирному обліку щодо поліпшення житлових умов:
– за місцем проживання (проживає у м. Києві з дня народження), у виконавчому комітеті органу місцевого самоврядування з – 2000 року;
– в установі м. Києва, по місцю праці, – з 2005 року (в установі працює з 2000 року).
Будь ласка, проконсуьтуйте – чи може установа, в якій син працює, врахувати термін його перебування на квартирному обліку у міськвиконкомі (5 років), тобто – змінити рік зарахування на квартирний облік з 2005р. на 2000р.? З повагою Вячеслав

Відповідь
Відповідно до п. 22 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм жилих приміщень в УРСУ, затверджених постановою Ради Міністрів УРСУ і Укрпрофради, від 11 грудня 1984 р. N 47громадяни вважаються взятими на квартирний облік: у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів – з дня винесення рішення виконавчого комітету, за місцем роботи – з дня винесення спільного рішення адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації і відповідного профспілкового комітету, затвердженого виконавчим комітетом місцевої Ради.
Згідно з п. 31 цих же Правил, облікові справи громадян передаються до виконавчого комітету відповідної Ради народних депутатів із збереженням
попереднього часу перебування на квартирному обліку та у списках осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, у випадках:
1) ліквідації обліку за місцем роботи;
2) переїзду з одного району міста до іншого.
Відповідно до п. 32 цих же Правил, громадяни, які перебували на квартирному обліку за місцем роботи і перейшли на інше підприємство, в установу, організацію у тому ж населеному пункті (крім зазначених в абзаці другому пункту 16 Правил), беруться на облік за новим місцем роботи, а якщо там не ведеться облік, то у виконавчому комітеті Ради народних депутатів за місцем проживання, із збереженням попереднього часу перебування на обліку та у списках осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень, у випадках:
1) переведення на інше підприємство, в установу, організацію за розпорядженням вищестоящих органів або за рішенням відповідних партійних, радянських, профспілкових та інших органів чи переходу на виборну посаду;
2) звільнення у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи,
організації, скороченням чисельності або штату працівників;
3) звільнення у зв’язку зі станом здоров’я, що перешкоджає продовженню даної роботи;
4) звільнення у зв’язку з неявкою на роботу внаслідок тривалої тимчасової непрацездатності.
Зазначені правила застосовуються також у випадках, коли громадяни працювали на підприємствах, в установах, організаціях, які не ведуть квартирний облік, і перебували на обліку у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів, а потім перейшли на роботу на розташовані в тому ж населеному пункті підприємства, в установи, організації, які ведуть квартирний облік, за підставами, зазначеними в абзаці першому цього пункту, і висловили бажання перейти на облік за місцем роботи. Ці громадяни можуть бути знову взяті на облік у виконавчому комітеті місцевої Ради у загальному порядку.
Таким чином, термін перебування на квартирному обліку у виконкомі повинен бути зарахований в загальний термін перебування на квартирному обліку.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування