Публікація

Зарахування відпустки для догляду за дитиною до стажу роботи

Чи враховується в новому пенсійному законодавстві декретна відпустка до педагогічного стажу? (маю 23 роки педстажу, якщо піду в декретну відпустку, то чи зможу через два роки підти на пенцію по вислузі?)

Відповідь:
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю (ч. 2 ст. 181 Кодексу законів про працю України № 322-VIII вiд 10.12.1971 р.).
Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.
Згідно із статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» До стажу роботи зараховується час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми, але не довше ніж до досягнення кожною дитиною 3-річного віку.
При вирішенні питання слід відрізняти періоди перебування у частково оплачуваній відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку і в додатковій відпустці без збереження заробітної плати по догляду за дитиною до досягнення нею віку шести років і часу догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми.
При частково оплачуваній відпустці та додатковій відпустці без збереження заробітної плати особа, яка займається доглядом за дитиною, не звільнена з роботи. Періоди перебування у вказаних відпустках зараховуються як в загальний, так і в безперервний стаж роботи за спеціальністю за тією посадою, на якій вона значиться відповідно до запису в трудовій книжці.
Звертаємо увагу, що слід відрізняти час догляду непрацюючої матері за малолітніми дітьми до досягнення ними 3-річного віку. Вказаний період зараховується тільки в загальний трудовий стаж і лише матері, яка у вказані періоди не працювала (тобто була звільнена з роботи наказом по підприємству).
З 01.01.2005 року набрали чинності пункти 2 та 3 статті 14 Закону щодо сплати страхових внесків за осіб, які отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Таким чином, період догляду за дитиною до 3-річного віку до 01.01.2004 року зараховується на підставі раніше діючого законодавства (свідоцтва про народження, в разі смерті дитини – свідоцтва про смерть), з 01.01.2004 року – при умові отримання особою допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (довідка з управління праці та соціального захисту населення), з 01.01.2005 року – якщо за особу, яка здійснює догляд за дитиною до 3-річного віку, сплачені страхові внески до Пенсійного фонду України – на підставі даних системи персоніфікованого обліку.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування