Публікація

Зарахування періоду відпустки у разі вагітності та пологів до страхового стажу

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи зарахується мені страховий стаж по догляду за дитиною до 3-х років і від 3-6 років, якщо донечка народилася 14.11.2012 р. згідно Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії»? До цього часу я перебувала на обліку у Центрі зайнятості населення (біржі праці), однак виплата по безробіттю закінчилася 03.08.2012 р., а знята з обліку була 08.01.2013 р. Зараз не працюю, доглядаю донечку, отримую допомогу по догляду за дитиною до 3-х років. І чи вноситимуться записи до трудової книжки про такий страховий стаж та хто його записуватиме?

Відповідь
З 1 липня 2013 року набирає чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії”, відповідно до якого період відпустки по вагітності та пологах зараховуватимуться до страхового стажу.
Відтепер загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають жінки, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами та отримують допомогу. Цей період буде зараховуватися до страхового стажу під час призначення їм пенсії (п. 1 ч. 2).
Страхові внески за період перебування у декретній відпустці сплачуватиме роботодавець, виходячи з нарахованої суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами: ЄСВ у такому випадку складатиме 33,2% від цієї суми. Разом із цим з працівниці утримуватимуться 2% з суми допомоги по вагітності і пологах.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування