Публікація

Як відшкодувати вартість вкраденого мобільного телефону?

Доброго дня! Два місяці тому в мене вкрали телефон на вулиці, після чого ж відразу написала заяву в міліцію. Пошук за imei позитивних результатів не дав( навіть документальні підтвердження мені не надали від слідчого ледве вдалось якись новини дізнатися) але я знаю, що за ст. 127 Кримінально-процесуального кодексу України мені можуть повернути суму матеріальної шкоди(1000 грн).Будь ласка порадьте куди звернутися, щоб цим скористатись.Дякую!

Відповідь
Ч. 3 ст. 127 КПК України передбачено, що шкода, завдана потерпілому внаслідок кримінального правопорушення, компенсується йому за рахунок Державного бюджету України у випадках та в порядку, передбачених законом.
Шкода, завдана каліцтвом, іншим ушкодженням здоров&#146я або смертю внаслідок злочину, відшкодовується потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, державою, якщо не встановлено особу, яка вчинила злочин, або якщо вона є неплатоспроможною (ч. 1 ст. 1207 ЦК України). Даною статтею також передбачено, що умови та порядок відшкодування державою зазначеної шкоди встановлюються законом.
Однак до сьогодні в Україні такий закон не прийнятий і тому даний вид шкоди, навіть у разі невстановлення особи, яка скоїла злочин, або якщо вона є неплатоспроможною, державою не відшкодовується, і держава ніякого процесуального статусу не набу­ває.
На сьогоднішній день у Комітеті Верховної Ради України з пи­тань правової політики знаходиться на доопрацюванні тільки проект Закону України «Про відшкодування за рахунок держави матеріальної шко­ди громадянам, які потерпіли від злочину», прийнятий у першому чи­танні постановою ВР України № 3363-ІУ від 18.01.2006 року.

Тому звичайно Ви можете звернутися до суду за захистом Ваших прав, однак шанси виграти таку справу та отримати компенсацію дуже незначні.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: