Публікація

Як вдові ветерана скористатись пільгами за проїзд за відсутності посвідчення?

Справа стосовно пільг вдовам військовослужбовців. З 1 червня скасували пільги на проїзд ветеранам війни та членам їх сімей (Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»). З іншого боку ці пільги зберігаються відповідно до закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Як бути вдові військовослужбовця (не ветерана), якщо у посвідченні вказана категорія “ветерани війни та прирівняні до них особи”? По суті пільга є, а по посвідченню немає. Відділ соцзахисту відмовляється надати інше посвідчення, мотивуючи тим, щоб я прирівнююсь до ветеранів війни та їх сімей.

Відповідь
В разі, якщо маєте пенсійне посвідчення та отримуєте пенсію за віком, маєте право на безоплатний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування та приміських маршрутах саме на підставі цього посвідчення.

Крім того, відповідно до чинного Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, згідно якого пільги на безоплатний проїзд зберігаються, п.13, особам, які мають право на пільги, гарантії та компенсації, передбачені цим Законом, видаються посвідчення. Форма та порядок видачі посвідчень встановлюються Кабінетом Міністрів України. З огляду на це, повинні бути видані посвідчення саме як члену сім’ї військовослужбовця.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування