Публікація

Як вдова загиблого вояка АТО може отримати його неприватизовану квартиру?

Доброго дня.Я вдова загиблого в АТО.Мій покійний чоловік отримав комунальну квартиру,неприватизована. Чи може вона перейти мені у власність,якщо колись у дитинстві я приймала участь в приватизації батьківської квартири.На даний час житла в мене немає, від своєї частки батьківської квартири я відмовилася на користь матері? Дякую.

Відповідь

Відповідно до Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» квартири, що підлягають приватизації, можуть бути передані лише наймачеві та членам його сім&#146ї, але лише тим, які постійно проживають в квартирі разом з наймачем або за якими зберігається право на житло за тимчасової відсутності.
Глава 84 Цивільного кодексу України, що встановлює загальні положення про спадкування, не передбачає можливості успадковувати право на приватизацію, оскільки таким правом наділяється фактично кожен громадянин, котрий підпадає під критерії вищевказаного закону, воно є іманентним, нерозривно пов’язаним з особою правоволодільця і після смерті не може включатися до складу спадщини.
У випадку, якщо Ви вже приймали участь у приватизації державного житлового фонду, і Вами було використано санітарну норму у 21 кв. м. безоплатної передачі житла у власність, то за законодавством, дане право вважається вичерпаним.
У Рішенні у справі за конституційним зверненням громадянки Ганни Власової щодо офіційного тлумачення положення п. 5 ст. 5 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» (справа про безоплатну приватизацію житла) від 10.06.2010 р. № 15-рп/2010. зазначається, що «системний аналіз наведених положень Закону та Житлового кодексу Української РСР дає підстави для висновку, що право громадянина України на приватизацію державного житлового фонду вважається реалізованим один раз у повному обсязі, якщо він повністю використав житловий чек та в його власність передано загальну площу житла, що не перевищує встановлену санітарну норму і, відповідно, номінальну вартість житлового чека, незалежно від того, відповідає ця площа одній квартирі (будинку) чи кільком. Це вбачається зі змісту п. 5 ст. 5 Закону, згідно з яким кожний громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чека або з частковою доплатою один раз. Тобто одноразовість приватизації житла законодавець обумовив номінальною вартістю житлового чека, а не кількістю квартир (будинків), площа яких відповідає цій вартості і встановленій санітарній нормі.»
Тобто, якщо при приватизації державного житлового фонду перший раз Вами не було перевищено санітарну норму (21 кв. м.), а було використано для приватизації меншу площу, то у Вас залишається право приватизувати інше житло на себе у межах невикористаної раніше санітарної норми, проте з доплатою за ту площу, що перевищує норми безоплатної приватизації.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування