Публікація

Як розірвати шлюб із громадянином іншої держави?

Добрый день! Мой муж гр. Греции. Расписывались в Украине. Сейчас хочу развестись, но в суде мне отказывают, т.к. нет детей,общего имущества и т. д. Предлагают разводиться ему в Греции. Зачем взимали судебный сбор 250 гр. Где логика и что делать?

Відповідь
Відповідно до вказаних Вами обставин, Ви отримали абсолютно слушну пораду, адже відповідно до ст. 112 Сімейного кодексу України, суд зобов’язаний з&#146ясувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, взяти до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя.
Крім того, відповідно до Закону України «Про судовий збір» цей термін означає обов’язковий платіж, який необхідно сплатити за звернення до суду із позовною заявою, заявами у справах наказного та окремого провадження, апеляційною чи касаційною скаргою, заявою про перегляд судового рішення Верховним Судом України, а також заявою про перегляд справи у зв‘язку з нововиявленими обставинами.
Розмір судового збору та порядок його сплати встановлені цим же законом. Розмір судового збору, який потрібно сплатити за подання позову, залежить від ціни позову (щодо майнових вимог) або конкретного виду вимог (щодо вимог немайнового характеру) і справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідний позов подається до суду. Вочевидь саме у зв’язку з цими двома обставинами Ви сплатили 250 грн.
Україна та Греція мають договір про надання взаємної правової допомоги. Тому при подачі позову найголовніше для Вас – знати постійне місце знаходження Вашого чоловіка за кордоном. Якщо воно відоме і, він реально там знаходиться, то український суд може дати запит до суду іноземної держави відповідної юрисдикції з метою виклику останнім відповідача та з&#146ясування його позиції у справі. Після з&#146ясування необхідних фактів, іноземний суд відправляє інформацію, викладену в процесуальних документах назад до українського суду. Український же суд у випадку достатньої кількості фактів, задовольняє позов і розриває шлюб.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: