Публікація

Як отримати пасорт неповнолітньому громадянинові України, якщо його свідоцтво про народження вважається недійсним?

Добрий день. Мені 17 років. Я народилася на Україні, в м. Івано-Франківськ ( принаймі так зазначено в моєму свідоцтві про народження). На жаль я не можу получити паспорт громадянина України, так як моє свідоцтво про народження вважається не дійсним. У мене є батьки , але ми не спілкуємось і тому вони мені не допоможуть – не бажають. Я зверталася в різні організації за допомогою , але кожен раз чула відмову в допомозі. Я є студенткою Київсьго геологорозвідувального коледжу , проживаю в гуртожитку при коледжу, маю стипендію. Надалі маю намір навчатися в ВУЗі, але без документа я не зможу цього зробити. Дуже благаю – допоможить мені вирішити це питання. Всі необхідні документи про навчання , місце проживання у мене є. Також є свідкі мого існування як особи – вчителі у школі, друзі по школі, сусіди з місця проживання, довідка з сільради про проживання на певній терріторії, вчітелі коледжу, одногрупники, комендант гуртожитку. Є у мене і родичи , але з ними у мене не склалися стосунки. Я хочу здобути освіту і працювати . Допоможить, благаю, вирішити це питання.

Відповідь
Згідно з ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» (надалі – Закон), у разі досягнення дитиною шістнадцяти років державна реєстрація її народження може проводитися за її особистою заявою з пред&#146явленням свідоцтва про народження.
Таким чином, Ви можете звернутися особисто із заявою до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем свого проживання.
Незрозуміло, з яких підстав Ваше свідоцтво про народження вважається недійсним. Можливо є підстави для звернення до суду за захистом Ваших прав.
Інша ситуація, якщо мова йде про втрату свідоцтва про народження. В такому разі, слід його поновити.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону, повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, оригінал якого було вкрадено, загублено, пошкоджено чи знищено, та повторна видача свідоцтва у разі внесення змін до актового запису чи його поновлення здійснюються відділами державної реєстрації актів цивільного стану, на підставі актового запису цивільного стану за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоров&#146я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування