Публікація

Виплата вихідної допомоги працівникам за умов ліквідації установи

Доброго дня! Допоможіть, будь-ласка, з приводу такого питання. Я працювала лікарем у державній установі. Протягом 4 місяців до звільнення я проходила курси спеціалізації (за клопотанням роботодавця), отримуючи протягом цього часу середню заробітну плату. Після закінчення курсів я пропрацювала 1 день та була звільнена по п. 1 ст. 40 згідно КЗпП у зв’язку з ліквідацією цієї установи. Після звільнення мені було виплачено середню заробітну плату, виплата за невикористані дні відпустки та допомога на оздоровлення. У виплаті вихідної допомоги у зв’язку з ліквідацією установи мені відмовлено у письмовому вигляді, мотивуючи це тим, що я перебувала на курсах спеціалізації, а нарахування здійснюються за останні 2 місяці роботи. Чи передбачено законодавством України виплата вихідної допомоги у даному випадку? Адже весь цей період я входила до штату співробітників установи, мені нараховувалася заробітна плата та один день після завершення курсів працювала повний робочий день. Прошу залишити відповідь конфіденційною та не відображати її. Дякую.

Відповідь.
Відповідно до ст. 44 Кодексу законів про працю України, при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.
Порядок обчислення вихідної допомоги звільненому працівнику здійснюється на підставі Порядку обчислення заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 р. N 100.
Сума вихідної допомоги розраховується виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю звільнення працівника. Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше ніж два календарних місяці, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.
Якщо протягом останніх двох календарних місяців працівник не працював, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за попередні два місяці роботи. Якщо і протягом цих місяців працівник не відпрацював жодного робочого дня, розраховувати потрібно виходячи з тарифної ставки посадового (місячного) окладу.
Зазначимо, що як і суми компенсації за невикористану відпустку, суми вихідної допомоги не підлягають індексації.
Приклад 2. Працівник звільнився 29.05.2009 р. у зв&#146язку з ліквідацією підприємства. Заробітна плата за розрахунковий період з 01.03.2009 р. по 30.04.2009 р. -3450 грн. При цьому відпрацьовано у розрахунковому періоді 42 робочих дні.
Визначимо середньоденну заробітну плату:
3450 грн.: 42 р. дн. = 82,14 грн.
Визначимо середньомісячну кількість робочих днів у розрахунковому періоді:
42 р. дн. : 2 = 21 р. дн.
Сума вихідної допомоги становитиме:
82,14 грн. х 21 р. дн. = 1724,94 грн.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування