Публікація

Виплата соціального страхування особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Доброго ранку! Я працюю в КП”Київський” метрополітен, стаж 2 роки. За 13 днів лікарняного з 06.08 по 19.08 мені нарахаовано 60% середн.зароб.плати. Чи можуть мені дорахувати 40% (загальна 100%) як застрахованій особі 3 категорії постраждалої внаслідок ЧАЕС, якщо я предоставлю копію свого посвідчення? Мені відповідають у бухгалтеріїї, що: “треба було разом із посвідченням давати лікарняне, а зараз уже пізно і не дорахуюють ніяк”. Але я незнала, що маю такі пільги, і мене ніхто не повідомив.

Відповідь
ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв&#146язання пов&#146язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території.
П.1 ст. 22 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлює виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу особам, віднесеним до третьої категорії.
Ст.35 ЗУ «Про загальнообов&#146язкове державне соціальне страхування у зв&#146язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов&#146язаної з нещасним випадком на виробництві
Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов&#146язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі – МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством. Оплата перших п&#146яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов&#146язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця.
Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.
Для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу застраховані особи додають копії відповідних посвідчень або інші документи, які підтверджують право на пільгу.
Застраховані у Фонді соціального страхування з тимчасової втрати працездатності особи мають право отримувати у разі настання страхового випадку матеріальне забезпечення та соціальні послуги.
Роботодавець зобов’язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення та соціальних послуг відповідно до цього ЗУ «Про загальнообов&#146язкове державне соціальне страхування у зв&#146язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності зобов’язаний забезпечувати фінансування матеріального забезпечення та надання соціальних послуг відповідно до ЗУ «Про загальнообов&#146язкове державне соціальне страхування у зв&#146язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».
Враховуючи те що, Ви маєте право отримувати у разі настання страхового випадку матеріальне забезпечення в розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу), а роботодавець зобов’язаний надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення, необхідно звернутися до роботодавця з письмовою заявою та просити здійснити перерахунок відповідного матеріального забезпечення та компенсувати не отримані 40% допомоги. Ця компенсація повинна бути здійснена через роботодавця за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Заява повинна бути викладена у письмовій формі на ім’я керівника працедавця. В заяві зазначаються обставини викладені Вами та долучаться додатком копія посвідчення постраждалого від ЧАЄС.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування