Публікація

Виплата кредиту на придбання транспортного засобу

Доброго дня! Допоможiть, будь ласка, бо не знаю куди звернутися! В 2008 роцi зв’язалися з Автопланом, щоб купити авто. Нам надали багато iнформацii, яка виявилась неправдивою. Та авто таки дочекалися аж вкiнцi 2011. Заключали договiр на авто за 89000, при отриманнi вийшло 135000. Зараз сплачено 74 внески, а в договорi 100. Та кожного мiсяця цiна росте i нам приходитися платити за цiною 336000, а платiжка з 1240 виросла до 5340! В нас нема можливостi платити такi грошi. В нас троэ дiтей, а тепер ще й чоловiка з роботи вiдправляють на бiржу. В компанii сказали, що заберуть авто, як припинемо платити, але ми платимо вже сьомий рiк, а кiнця не видно! Що нам робити i куди йти? Допоможiть!!!

Відповідь
Відповідно до ст. 527 Цивільного Кодексу України:
“боржник зобов&#146язаний виконати свій обов&#146язок, а кредитор – прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов&#146язання чи звичаїв ділового обороту.”
Таким чином, підписавши договір з кредитною установою, боржник фактично взяв на себе зобов&#146язання вчасно та належним чином виконувати умови Договору. Кредитор, зі свого боку, повинен вчасно повідомляти боржника про будь-які зміни до умов Договору (особливо про підвищення процентів та додаткових комісій по кредиту.
Фінансова установа не може вимагати від позичальника погашення позики за новою ставкою, якщо без його відома змінювалися умови кредитного договору. Згода позичальника має оформлятися за допомогою підписання додаткової угоди до Договору, або включатися автоматично, якщо в Договорі була відповідна примітка: у Договорі може бути передбачений пункт про те, що позичальник від початку згоден з усіма змінами в майбутньому. Якщо установа, яка надала кредит піднімала відсоток за позикою або вводила додаткові комісійні, не отримуючи на це письмового дозволу позичальника, тоді її вимоги стосовно оплати нової підвищеної суми щомісячного платежу незаконні і позичальник має право сплачувати щомісячні платежі відповідно до старих умов Договору.
Якщо позичальник своєю письмовою згодою все ж таки погодився на підвищення відсотків або додаткових комісій по кредиту, тоді позичальник має право на відстрочку виплати по кредиту, іншими словами на реструктуризацію боргу (зміна графіка погашення з класичного на ануїтетний, пролонгація терміну дії договору).
Для цього необхідно звернутись до установи, яка надала кредит ,з відповідною заявою та документами, що підтверджують неможливість виконувати свої зобов’язання за умовами, зазначених в кредитному договорі. Існує кілька можливих шляхів реструктуризації кредитної заборгованості:
• Зміна графіка погашення кредитної заборгованості;
• Заміна кінцевої дати погашення кредиту:
• Відстрочка погашення платежів основної суми боргу по кредитній операції:
• Відстрочка погашення платежів нарахованих доходів (відсотками, комісіями) по кредитній операції:
• Зменшення розміру процентної ставки:(здійснюється на тимчасовій основі).
• Рефінансування поточної заборгованості за договором кредиту:
Рефінансування поточної заборгованості за договором кредиту здійснюється шляхом укладення договору про надання кредиту (траншу) на рефінансування поточної заборгованості (основної суми боргу, нарахованих відсотків і комісії) за кредитом, що реструктуризується.
Звертаємо увагу, що в більшості випадків реструктуризація заборгованості можлива в тому випадку, якщо у позичальника не було заборгованості по кредиту.
Таким чином, якщо виникають фінансові труднощі по оплаті кредиту, варто завчасно попередити про це фінансову установу, та погодити з ними умови реструктуризації боргу.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: