Публікація

Умови проживання малолітньої дитини з одним із батьків, що проживають окремо

Чи може кол.чоловік відсудити дитину інваліда якій 6 рочків, яка проживає зі мною в моїй 2 кімнатній квартирі з цивільним чоловіком і молодшою сестричкою?Колишній чоловік живе в селі з батьками інвалідами3 групи, навчається і працює.Я на даний момент в декреті за меншою дитиною.Там в селі немає школи.Я не є ні наркрманкою ні алкоголічкою.З дитиною він не бачився з2011 року, хоча я не була проти їх побачень.

Відповідь.
Відповідно до ч.1 ст.161 Сімейного кодексу України: “ Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.”

Судовий розгляд у справах про визначення місця проживання малолітньої дитини направлений на встановлення того, у кого дитина одержить найкраще виховання, утримання, хто буде краще про неї турбуватися . Під час вирішення спору, виходячи з вимог п.2 ч.1 ст. 161 СКУ беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов&#146язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров&#146я та інші обставини, що мають істотне значення.

Також, виходячи з вимог ч.2 ст.161 СКУ, орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.
При вирішенні справи у суді, відповідно до ст. 60 Цивільно-процесуального кодексу України позивач має довести ті обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог і заперечень(відповідач зловживає спиртними напоями, грубий з дитиною, веде аморальний спосіб життя, не має постійного заробітку, свого житла тощо)
Слід зазначити, що виходячи з судової практики, спори між батьками про визначення місця проживання малолітньої дитини відносяться до числа найскладніших за підготовкою до розгляду, оцінкою доказів, процедурою слухання і за методами примусового виконання рішення.
Суд ураховує поведінку батьків щодо дітей після розлучення батьків, як часто вони зустрічаються з дітьми, яку надають їм матеріальну допомогу, мають вони другу сім&#146ю чи ні тощо.
Ураховується стан здоров&#146я дитини, батьків, їх відношення до спиртних напоїв, наркотиків.
Суд ретельно перевіряє з якою метою позивач домагається передачі йому дитини на виховання, чи не пов&#146язано це з меркантильними інтересами: бажання одержувати аліменти, державну допомогу, пільги, одержання житлової площі тощо.
Відповідно до ст. 19 СКУ для всебічного з&#146ясування всіх обставин, пов&#146язаних з визначенням місця проживання малолітньої дитини, суд залучає до участі у справі орган опіки та піклування. Обов&#146язок останнього – надати суду письмовий висновок після проведення ретельного обстеження і вивчення умов життя батьків, що представляє собою пропозицію про те, у кого з батьків доцільніше було 6 залишити дитину.
При вирішенні спору суд не пов&#146язаний з висновком органу опіки та піклування і постановляє рішення з урахуванням усіх обставин, установлених у справі.
Також, враховуючи вимоги ч.2 ст.171 СКУ та ст.15 Закону України “Про охорону дитинства” суд разом з іншими обставинами справи, наданими доказами при постановленні рішення бере до уваги й власне бажання дитини щодо вибору місця проживання.
Наведені Вами обставини говорять про те, що можливий позов Вашого колишнього чоловіка не має жодних судових перспектив.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: