Публікація

Умови оплати комунальних послуг для багатодітної родини

Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, як правильно сплачувати багатодітній родині за електроенергію? Чи є якісь межі користування електроенергією, водою. Чи якщо є пільга то всі комунальні послуги діляться на 50%? Виникла проблема з Київенерго, в законі написано , що пільга 50 % на всі комунальні послуги, а Київенерго стверджує, що є обмеження до 250 квт. Сім”я складається з 5 чоловік.Дякую

Відповідь.
У Вашому випадку пільги для багатодітних сімей регулюються Законом України “Про охорону дитинства”. Зокрема в п. 2 ст.13 дійсно йдеться про те, що надається 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.
При цьому Вам потрібно враховувати, що згадана пільга, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу Вашої сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У своїх розрахунках Київенерго керується нормами чинного законодавства (http://www.koe.vsei.ua/koe/index.php?page=45 ). Обмеження встановлене на рівні 250 кВт зафіксовано у Постанові Кабінету Міністрів України “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” від 06.08.2014 р.(http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/409-2014-%D0%BF).
У цьому ж документі зафіксовані пільги на використання води.
Для більш точного визначення розміру пільг на сплату комунальних платежів Вам необхідно співставити, яким саме умовам проживання, наведеним у Постанові, відповідають Ваші особисті умови проживання.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування