Публікація

Травмування військового в зоні АТО

Доброго дня. Якщо можливо проконсультуйте з наступного питяння. Мій знайомий (35 років) з квітня 2014 р. був мобілізований у м. Бердичеві. До вересня 2014 р. він був у Бердичеві. На прикінці вересня його відправили до зони АТО. По приїзду рядовий склад залишили ночувати у вантажівках. На ранок близько 6 години знайомий проснувшись війшов з машини та коли намагався повернутися до вантажівки впав та зламав ключицю. До госпіталю його направили, але лікарі нічого йому не робили, оскільки відсутне було обладнання та фахівці для проведення операції. Лише через 3 доби знайомому дозволили за свій кошт придбати квиток та поїздом повернутися до Житомира та звернутися у госпіталь де йому провели операцію. Декілька днів назад знайомого викликали знову ( пройшов лише місяць після операції) для проходження медичної комісії для подальшого відбуття до зони АТО. Під час комісії встановили що є певні відхилення у роботі руки та направили на обстеження до Києва. Просимо надати консультацію: 1. Які документи підтверджують перебування у зоні АТО та хто їх відає. 2. Чи вважаеться така травма травмою отриманою у зоні АТО 3.Скільки часу згідно законодавства надається для відновлення роботи кінцівки після вищезазначеної операції. 4. Хто повинен сплачувати лікарняні, якщо особа що зазнала травм не працювала на момент мобілізації 5. Чи передбачені якісь пільги такій особі яка лікується після отриманих травм Щіро будемо вдячні. якщо зозясните дані питання. Дякуємо.

Відповідь
1. Перелік документів, що підтверджують участь в АТО затверджений Постановою Кабміну від 20 серпня 2014 р. N 413 «Про затвердження Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».
До таких документів належать документи про безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, направлення (прибуття) у відрядження до районів проведення антитерористичної операції, їх перебування в таких районах з метою виконання завдань із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України шляхом безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення (витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень).
2. Травма, чи інше ушкодження є отриманою в зоні АТО, якщо це підтверджено відповідними документами (з наведеного вище переліку), що засвідчують перебування особи в зоні АТО на момент отримання травми. Крім того про отримання травми в зоні АТО можуть свідчити документи, що оформляються при лікуванні такої травми медичними закладами, які знаходяться в зоні АТО.
3. Законодавством не передбачено конкретних строків відновлення після перелому ключиці, оскільки це залежить від багатьох факторів, таких як вік, стать, стан здоров’я, методи лікування тощо.
4. Мобілізовані особи, що отримали травму підлягають лікуванню за рахунок держави.
5. Пільги при лікуванні передбачені для учасників бойових дій. Для цього необхідно перш за все отримати статус учасника бойових дій. Особи, що отримали такий статус маю наступні пільги:
• безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
• першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
• безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. Порядок надання путівок, розмір та порядок виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування визначаються Кабінетом Міністрів України;
• щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
• першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
• виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: