Публікація

Стягнення на житлове приміщення через кредитну заборгованість

Приватизована однокімнатна квартира (кімната 11.3м) на трьох осіб: на мене, дружину (ми розлучені) і сина 21 рік. Я прописаний. Маю борги в банку, які зараз не можу виплачувати, у зв’язку з втратою роботи, і ще невідомо, коли зможу… Чи може банк (чи банки) відсудити, чи забрати мою частку даної квартири? На сьогоднішній день борг складає 13тис.800грн. (за два місяці). Для довідки. Я працював в концертній організації. В звязку з тяжкою ситуацією в нашій країні концерти повідмінялись…

Відповідь.
Відповідно до ст. 63 ЗУ «Про виконавче провадження», звернення стягнення на будинок, квартиру, земельну ділянку, інше нерухоме майно фізичної особи проводиться у разі відсутності в боржника достатніх коштів чи рухомого майна. При цьому в першу чергу звертається стягнення на окрему від будинку земельну ділянку, інше приміщення, що належать боржнику. В останню чергу звертається стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник.
Разом з житловим будинком стягнення звертається також на прилеглу земельну ділянку, що належить боржнику.
У разі звернення стягнення на будинок, квартиру, інше приміщення чи земельну ділянку державний виконавець подає запит до відповідних місцевих органів, що здійснюють реєстрацію та облік майна, про належність такого майна боржнику на праві власності, а також перевіряє, чи не перебуває це майно під арештом.
Після надходження документального підтвердження належності боржнику на праві власності будинку чи іншого нерухомого майна державний виконавець накладає на них арешт та вносить відомості про такий арешт до відповідних реєстрів в установленому законодавством порядку. Про накладення арешту на будинок чи інше нерухоме майно, заставлене третім особам, державний виконавець невідкладно повідомляє таким особам.
У разі відсутності документів, що характеризують об&#146єкт нерухомості, у зв&#146язку з чим його неможливо підготувати до реалізації, виготовлення таких документів здійснюється у встановленому порядку за рахунок коштів стягувача. У разі якщо стягувач у двадцятиденний строк з дня одержання відповідного повідомлення державного виконавця не авансує витрати, пов&#146язані з підготовкою документів, що характеризують об&#146єкт нерухомості, арешт з нього знімається.
Згідно п. 6 ст. 52 ЗУ «Про виконавче провадження»,стягнення на майно боржника звертається в розмірі і обсязі, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат, пов&#146язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, штрафів, накладених на боржника під час виконавчого провадження. У разі якщо боржник володіє майном спільно з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.
Пунктом 7 цієї статті визначено, що у разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване це житло, не здійснюється. У такому разі державний виконавець зобов&#146язаний вжити всіх заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування