Публікація

Щодо зняття з реєстрації безробітного в службі зайнятості

Добрий день. На даний час стою на обліку в центрі заянятості­. Вже 8 місяць. Отримую виплати (звільнена­ з останнього­ місця за згодою сторін). Інспектор з центру зайнятості­ просить, щоб мене зняти з обліку по власному бажанні на 1 день і через день знову прийме назад. Чим мені це грозить ? Чи приймуть мене назад ? Що я від цього втрачу ?

Відповідь
Подання безробітним письмової заяви про зняття з реєстрації як безробітного або відмова від послуг служби зайнятості є підставою для припинення виплати допомоги по безробіттю (п.10 ч.1 ст.31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»).

Зняття з реєстрації як безробітної за власним бажанням не позбавляє Вас права повторно звернутись до служби зайнятості для перереєстрації та отримання статусу безробітної. Відповідно до п.п. 39, 40 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. №198, особа має право перереєструватися у територіальному органі як безробітна у разі, коли після припинення реєстрації залишилася безробітною. Перереєстрація безробітного здійснюється з дня подання відповідної заяви.

При повторному зверненні до державної служби зайнятості в межах двох років, протягом яких виплачується допомога по безробіттю, Вам буде виплачуватись залишок допомоги по безробіттю, тривалість виплати якої враховуватиметься сумарно. (п.6.12-1. Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 20.11.2000 №307 (далі – Порядок №307)).
Допомога по безробіттю почне виплачуватись з 8 дня після перереєстрації в державній службі зайнятості (ст.22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»).

Проте, слід мати на увазі, що положення Порядку №307 дають підстави розрізняти відмову від послуг державної служби зайнятості з поважних причин та відмову від послуг державної служби без поважних причин.
Відповідно до п. 6.8 Порядку №307, у випадку відмови від послуг служби зайнятості з поважних причин, особі продовжується виплата допомоги по безробіттю, призначена за попередньою реєстрацією, за умови реєстрації в державній службі зайнятості як безробітної протягом 30 календарних днів після закінчення періоду, протягом якого існувала відповідна поважна причина. Якщо ж особа не зареєструвалась в службі зайнятості протягом цього строку, виплата допомоги по безробіттю скорочується на строк до 90 календарних днів.

Натомість, відмова від послуг служби зайнятості без поважних причин може бути розцінена як порушення умов і строку реєстрації, перереєстрації як безробітного, що є однією з підстав скорочення виплати допомоги по безробіттю на строк до 90 календарних днів (п. 5.4. Порядку №307).

В той же час слід зазначити, що відмова у знятті з реєстрації в службі зайнятості за власним бажанням не матиме для Вас жодних правових наслідків.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування