Публікація

Щодо змін у розмірі суми аліментів

Доброго дня! На момент подання заяви про стягнення з мене аліментів я був з жінкою не розведений, офіційно не працював, на суді добровільно погодився сплачувати аліменти, суддя призначив, дословно: ” …..в розмірі 1/4 частини всіх його видів заробітку, не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня подачі заяви, тобто 5 листопада 2013 р. і до повноліття дитини”, на момент подання заяви синові було 2 роки, на моє питання до судді про яку конкретно йдеться суму він відповів 350 грн., мені ніхто не повідомив що я маю ходити у виконавчу службу і повідомляти про сплату аліментів, розлучились офіційно 15 листопада 2014р., а тепер інспектор виконавчої служби говорить що в мене борг 6417 грн.15 коп., і що я мав платити не 350 грн. а 713 грн. 25 коп., офіційно працюю з 8 серпня 2014 р., аліменти сплачував щомісячно з моменту при судження, порад те що робити в даній ситуації, дякую за швидку відповідь?

Відповідь
За відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно з ч. 3 ст. 181 СК ) аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст. 183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст. 184 СК) і виплачуються щомісячно(Постанова ПВС Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів) .
Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров&#146я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК(Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку).
Згідно ст.367 ЦПКУ Суд допускає негайне виконання рішень у справах простягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.
Після вступу рішення в законну силу необхідно отримати в суді копію рішення і виконавчий лист (у разі примусового виконання рішення суду через виконавчу службу). Рішення суду набирає законної сили після 10 днів з моменту його прийняття.
Передбачена ст. 196 СК відповідальність платника аліментів за прострочення їх сплати у виді неустойки (пені) настає лише за наявності вини цієї особи.
Виходячи з п.1 ст.192 СК, розмір аліментів може бути змінений судом за позовом платника аліментів або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану. Це положення передбачає, що якщо навіть сума аліментів і змінилась, то це можливо лише в судовому порядку.
Ст. 74, 90 ЗУ «Про виконавче провадження», За наявності заборгованості із сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів. Виходячи зі слів уповноваженого суб’єкта, ваша заборгованість перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, а отже мало б бути відповідне подання до правоохоронних органів.
За порушення вимог цього Закону, невиконання законних вимог державного виконавця фізичними, юридичними чи посадовими особами, несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, неподання або подання неправдивих відомостей про доходи і майновий стан боржника, а також неповідомлення боржником про зміну місця проживання чи місцезнаходження або місця роботи (отримання доходів), а також за неявку без поважних причин за викликом державного виконавця винні особи несуть відповідальність у встановленому законом порядку.
У разі невиплати аліментів державний виконавець може направити постанову про стягнення аліментів з доходів боржника на підприємство (установу), де працює платник аліментів і бухгалтерія цього підприємства буде відраховувати встановлену судом частину від усіх отриманих платником аліментів доходів за місцем роботи. Відповідно до п. 7.2.1 Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15.12.1999 р. № 74/5, відрахування із заробітної плати (заробітку) чи стипендії громадян проводить адміністрація установ і організацій на підставі надісланих їм державним виконавцем виконавчих документів та розпорядження.
Якщо аліменти виплачуються за рішенням суду, то їх відрахування із заробітку працівнику здійснюється на підставі виконавчого листа, що надсилається до установи (організації).
Згідно приписів закону ви мали повідомити виконавчу службу про те що, ви працевлаштувались і відповідно повинно було б бути проведено перерахунок розміру аліментів.
У вашому випадку важливо звернутись до Виконавчої служби з офіціальним проханням пояснення зміни розміру аліментів. Далі звернутись до суду для вирішення спірного питання – розміру аліментів.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: