Публікація

Щодо визнання особи потерпілою та щодо оскарження рішення слідчого

Следователь незаконно признал потерпевшим двоюродного брата погибшей в ДТП, не имеющей других близких родственников, вразрез со ст.55 п.6, ст.3 п.1.1 КПК Украины и Постановой Пленума Верховного Суду №13 від 02.07.2004 «Про практику застосування судами законодавства, яким передбачені права потерпілих від злочинів», стаття 6, прокурор передал дело в суд. Как отменить нарушение процессуального закона следствием и прокурором судье? Через клопотання з підставами? Ваше мнение и совет о такой “законности”, что делать. Первое заседание назначено на 3 марта, я попросил бесплатного адвоката т.к. в деле грубые нарушения. Прошу мнение и совета, подать клопотання самому или с адвокатом, и т.д. и .т.п.

Відповідь
Оскільки в п.1 ч.1 ст.3 КПК України міститься вичерпний перелік близьких родичів, а ними є чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням, а також особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом і мають взаємні права та обов’язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, органи досудового слідства і суди не вправі визнавати інших осіб потерпілими по цих справах.
Оскаржити рішенні слідчого можливо на етапі досудового провадження або під час судового провадження.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування