Публікація

Щодо використання житлових чеків для приватизації житла

Доброго дня! питання стосується приватизації гуртожитків, проживаю в гуртожитку більше 10 років, який нещодавно був переданий в комунальну власність, реєстрація по місцю проживання протягом усього терміну проживання, чи маю я право на приватизацію житлового приміщення, яке займаю, якщо раніше приймала участь у приватизації квартири батьків у рівних частинах, є співвласником 1/3, тобто 12 м кв., при нормі 21 м кв.

Відповідь
Наведене питання регулюється ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» від 09.06.1992р. N 2482, ЗУ «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» від 04.09.2008 р. N 500.
Відповідно до ст. 5 останнього з наведених законів, приватизація жилих приміщень у гуртожитках здійснюється, зокрема, шляхом безоплатної їх передачі громадянам з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім’ї та додатково 10 квадратних метрів на сім’ю. Те саме положення закріплено в ст. 3 першого з наведених законів.
Згідно з ст. 4 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду», приватизація житла в Україні здійснюється з використанням житлових чеків, що видаються кожному громадянину.
Ст. 5 того ж закону встановлено, що якщо загальна площа квартири менше площі, яку має право отримати сім’я наймача безоплатно, наймачу та членам його сім’ї видаються житлові чеки, сума яких визначається виходячи з розміру недостатньої площі та відновної вартості одного квадратного метра.
Отже вашій сім’ї для приватизації житла належало отримати житлових чеків з розрахунку 21 кв. м. на кожного члена сім’ї та додатково 10 кв. м. на сім’ю, що в сумі складає 73 кв. м. Оскільки вашою сім’єю було приватизовано квартиру площею 36 кв. м., то різниця 37 кв. м. повинна була бути надана вашій сім’ї у якості житлових чеків.
Відповідно до цитованої ст. 5, право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитку з використанням житлових чеків одержують громадяни України, які на законних підставах проживають у них.
Однак, тією ж статтею встановлено, що кожний громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз.
Неоднозначне тлумачення вказаного положення органами приватизації стало причиною для прийняття рішення Конституційним судом України від 10.06.2010 р. N 15-рп/2010 у справі N 1-38/2010.
Зазначеним рішенням встановлено, що право громадян України на безоплатну приватизацію державного житлового фонду вважається реалізованим один раз, якщо громадянин України повністю використав житловий чек для приватизації житла у державному житловому фонді, і у його власність безоплатно передано в одній чи кількох квартирах (будинках) загальну площу з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім’ї та додатково 10 квадратних метрів на сім’ю.
Враховуючи вищенаведене, ви маєте право на приватизацію займаного вами житлового приміщення в гуртожитку виходячи з невикористаних вами житлових чеків на площу, що становить різницю між санітарною нормою в 21 кв. м. та приватизованим вами раніше житлом площею 12 кв. м. Тобто ви маєте право безоплатно приватизувати житлове приміщення в гуртожитку площею до 9 кв. м.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: