Публікація

Щодо виклику свідків у кримінальній справі

в Приморському суді м Одеси розглядаєтья КС № 0951200800019 відносно мене з 13 05 2008р. ОВ по ст. 364 ч.2 та ст 366 ч 2 с. Дерус, був с. Капля вже по другому разу опитані свідки обвинувачення які не підтвердили обвинувачення в скоєні мною злочину, один свідок вже помер, інші просять їх більше не визивати за станом здоровя і що вони не знають Єгорову. письмові докази вказують на те, що сам слідчий та прокурори неправомірно діяли зараз суддя не знає що йому робити але тисне прокуратура

Відповідь
1. Кримінально-процесуальне законодавство встановлює фактично обов’язкову участь свідків у процессі, цю участь можна лише відстрочити, за наявністю тяжкої хвороби або якщо свідок перебуває в закладі охорони здоров’я.
Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, службові та інші фізичні особи зобов’язані виконувати законні вимоги та процесуальні рішення прокурора.(ст. 36 п.1)
Свідок зобов’язаний прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду;(ст. 66 п.2)
За злісне ухилення від явки до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду свідок несе відповідальність, встановлену законом.(ст.67 п. 2)
Слідчий, прокурор під час досудового розслідування має право викликати свідка для допиту чи участі в іншій процесуальній дії.(ст. 133, п.1)
Слідчий, прокурор під час досудового розслідування мають право викликати особу, якщо є достатні підстави вважати, що вона може дати показання, які мають значення для кримінального провадження, або її участь у процесуальній дії є обов’язковою.(ст. 133, п.2)
Суд під час судового провадження має право за власною ініціативою або за клопотанням слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, його захисника, потерпілого, його представника здійснити судовий виклик певної особи, якщо слідчий суддя чи суд встановить наявність достатніх підстав вважати, що така особа може дати показання, які мають значення для кримінального провадження, або її участь у процесуальній дії є обов’язковою.(ст.134 п.1)
Суд здійснює судовий виклик учасників кримінального провадження, участь яких у судовому провадженні є обов’язковою.(ст.134 п.2)

Якщо свідок, який був викликаний (зокрема, наявне підтвердження отримання ним повістки про виклик або ознайомлення з її змістом іншим шляхом), не з’явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, на нього накладається грошове стягнення у розмірі:
від 0,25 до 0,5 розміру мінімальної заробітної плати – у випадку неприбуття на виклик слідчого, прокурора;
від 0,5 до 2 розмірів мінімальної заробітної плати – у випадку неприбуття на виклик слідчого судді, суду.(ст. 139 п.1)
До свідка може бути застосовано привід.(ст. 139 п.2)

Серед поважних причин неприбуття особи на виклик є тяжка хвороба або перебування в закладі охорони здоров’я у зв’язку з лікуванням або вагітністю за умови неможливості тимчасово залишити цей заклад(ст. 138 п. 1.5) Це повинно бути підтвердженно відповідними документами з закладу охорони здоров’я.

2. З приводу достатньо довгого розгляду справи у суді, можна посилатися на ст. 28 п. 1 “Під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об’єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень. Розумні строки не можуть перевищувати передбачені цим Кодексом строки виконання окремих процесуальних дій або прийняття окремих процесуальних рішень.”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: