Публікація

Щодо видачі військового квитка

Здравствуйте, у меня такая ситуация. Я отслужил в Харькове 2 контракта в погранвойсках. Уволился, вернулся в Чернигов. Когда служил, был прописан при части. Там выписался и решил прописатсья дома. В миграционной службе потребовали военный билет. Но когда я служил мне никто его не выдавал. Когда я пришел в военкомат, сдал личное дело, мне сказали, что должна быть отметка о том, что я служил без военного билета по удостоверению, и на этом основании можем сделать билет, иначе нет. Позвонил в кадры где служил, там сказали мы таких справок не даем и отметок не делаем. В итоге я не могу прописаться уже 2 месяца. Что можно сделать в этой ситуации, и правомерен ли отказ миграционной службы зарегистрировать меня? Правомерен ли отказ местного военкомата сделать мне военный билет?

Відповідь
1. Згідно ст.33 Закону про «Загальний військовий обов`язок і військову службу» військовий облік військовозобов`язаних ведеться за місцем їх проживання.
Також облік військовозобов`язаних ведеться керівниками підприємств і установ незалежно від підпорядкування та форми власності.
Тому при прибутті на постійне або тимчасове проживання військовозобов`язані повинні здати в житлово-експлуатаційну контору разом з паспортом і військовий квиток, також військовий квиток необхідний і при прийомі на роботу.
2. Відповідно до п. 3 Указу Президента України Про Положення про військовий квиток рядового і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу (чинний) від 25 травня 1994 року № 263/94 військові квитки видають районні (міські) військові комісаріати під час призову громадян на військову службу.
Відповідно до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженою Наказом Міністра оборони України від 10.04.2009 року за № 170:
п. 1.3. Громадяни України, які виконують військовий обов’язок під час проходження військової служби, є військовослужбовцями Збройних Сил України. Статус військовослужбовця підтверджується такими документами, що посвідчують особу: військовими квитками рядового, сержантського і старшинського складу – військовослужбовці рядового, сержантського і старшинського складу військової служби за контрактом (за винятком прапорщиків (мічманів), старших прапорщиків (старших мічманів)) та строкової військової служби, а також курсанти військових навчальних закладів.
п. 2.24. Посвідчення або військовий квиток військовослужбовця Збройних Сил України оформлюється та видається військовослужбовцям у тижневий строк після зарахування до списків особового складу військової частини (навчального центру).
Військовий квиток видається військовими комісаріатами, на території відповідальності яких дислокуються військові частини (навчальні центри), на підставі запиту командира військової частини (навчального центру).

Тому, згідно вищенаведеного, військовий комісаріат порушує Ваші права на отримання військового квитка, який повинен був бути Вам виданий, ще при зарахуванні до списків особового складу військової частини.
Пропоную Вам написати на ім`я начальника військового комісаріата скаргу, копію скарги з відміткою про вручення залишити собі. Але, враховуючи п. 2.24 Інструкції військовий квиток Вам повинен був оформити та видати не Чернігівський військовий комісаріат, а Харківський. Тому відправте скаргу рекомендованим листом до Харківського військового комісаріату, а також, на всяк випадок, продублюйте цю скаргу на ім`я начальника Чернігівського військового комісаріату.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування