Публікація

Щодо військового призову громадян, що перебувають закордоном

Як вчинити батькам громадянина України призивного віку, який понад 2 роки перебуває за кордоном, у випадку, коли військомат і дільничний міліціонер просять надати його адресу? Вищезазначений громадянин поки що не має намірів і фінансових можливостей приїжджати в Україну. Якщо є в цій ситуації найбільш адекватний сценарій дій для батьків – будь ласка, порадьте щось. Заздалегідь дуже дякую. Прохання не публікувати.

Відповідь
Відповідно до чинного законодавства, військовий комісаріат повинен повідомити призовника про явку на призовну комісію. Такі повістки як правило надсилаються поштою. Однак якщо призовник не з’являється на призовну комісію, обов’язок вручення повістки про зобов’язання призовника прибути до військкомату може бути покладено на місцевий ЖЕК. При цьому повістка має бути вручена під особистий підпис призовника. Крім того, обов&#146язок вручення повістки може бути покладено на дільничного інспектора. При цьому батьки чи інші особи, що проживають із призовником не несуть відповідальності за ненадання відомостей про його місцезнаходження.
Подібні ухилення від обов&#146язку проходження військової служби можуть стати причиною притягнення призовника до адміністративної або кримінальної відповідальності.
Слід зауважити, що граничний вік призову на військову службу становить 25 років.
Крім того варто зазначити, що призовникам може бути надана відстрочка від проходження військової служби, зокрема, при лікуванні та при навчанні у ВНЗ, в тому числі й за кордоном.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: