Публікація

Щодо відмови надавати згоду на обробку персональних даних

Доброго дня!Чи мають право відмовити в соціальній допомозі по вагітності і пологам,в зв»язку з тим,що я не підписую в заяві пункт про дозвіл на обробку моїх персональних даних,оскільки закон «Про персональні дані»стверджує,що такий дозвіл(підпис) є добровільним волевиявленням особи.Причиною є мої релігійні погляди. Як я можу захистити свої права?

Відповідь.
Так, Вам мають право відмовити в призначенні допомоги у зв&#146язку з вагітністю та пологами.

Обробка персональних даних відповідно до ч. 5 ст. 6 Закону України «Про захист персональних даних» здійснюється за згодою суб’єкта персональних даних, а також без такої згоди у випадках, визначених законом (так, Податковий Кодекс, наприклад, передбачає ведення Державного реєстру фізичних осіб – платників податків).

При цьому (і це часто випускають з уваги), ч. 1 ст. 11 цього закону передбачає й інші підстави для обробки персональних даних (окрім згоди особи та вказівки закону), як-от:
3) укладення та виконання правочину, стороною якого є суб’єкт персональних даних або який укладено на користь суб’єкта персональних даних чи для здійснення заходів, що передують укладенню правочину на вимогу суб’єкта персональних даних

Для прийняття рішення про призначення допомоги у зв&#146язку з вагітністю та пологами (тобто для укладення правочину на вимогу суб’єкта персональних даних) об’єктивно необхідно отримати та обробити персональні дані про заявника. При цьому, орган, що приймає таке рішення, відповідно до вищенаведеного п. 3 ч. 1 ст. 11 Закону не зобов’язаний запитувати у заявника згоди на таку обробку інформації – такий пункт у заяві є зайвим .

Якщо ж у заяві все ж передбачено можливість надати згоду чи відмовити у наданні згоди на обробку персональних даних, то заявник, відмовляючись від такої обробки, водночас унеможливлює здійснення дій щодо призначення йому допомоги.

Посилаючись на свої релігійні переконання, заявник може лише в окремих випадках впливати на обсяг даних, що підлягають обробці (так, особа може відмовитись від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків), однак він не може скасувати необхідність самої обробки як такої (в тому числі, при прийняті рішення про призначення допомоги у зв&#146язку з вагітністю та пологами).

Потрібно зазначити, що існує певна судова практика по такій категорії спорів, але вона здебільшого є негативною для заявника.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування