Публікація

Щодо участі призовників у АТО

Сину 19 років,проходе службу за контрактом у м.Бердичеві.Через півтора місяці після початку служби відправляють на Донецьку область для участі в АТО.Запитання: чи мають право використовувати їх у терористичних операціях,якщо ні то на який закон можна орієнтуватись.Друге запитання .Маю другого сина 18 років.Сама я військова вдова,син ще отримує пенсію від МВД.Маю ще малолітню доньку.Військомат призиває на службу меншого сина.Запитання:чи правомірно йде призов,якщо вже одна дитина служить ,чи є відсточка від армії і як її добитись,що говорить закон.Ще запитання .Є ще один хлопчик 19 років,95 бригада ,який приймає участь в АТО в Словянську,у ньго є теж брат 18 років якого призивають до армії.Мати проживає сама,без чоловіка,і на її утриманні знаходиться хвора тітка -інвалід.Чи правомірні дії військомата,на який закон можна зіслатися,щодо відстрочки служби меншого сина.Чекаємо на відповідь

Відповідь
Щодо залучення Вашого старшого сина до антитерористичних операцій, то, зважаючи на те,що він є військовослужбовцем, це правомірно. У відповідності із ст.13 ЗУ «Про боротьбу з тероризмом» при проведенні антитерористичної операції використовуються сили і засоби (особовий склад, спеціалісти, зброя, спеціальні і транспортні засоби, засоби зв&#146язку, інші матеріально-технічні засоби) суб&#146єктів боротьби з тероризмом… Працівники правоохоронних органів, військовослужбовці та інші особи, які залучаються до антитерористичної операції, на час її проведення підпорядковуються керівнику оперативного штабу. До того ж, згідно із Статутом ЗСУ кожний військовослужбовець зобов&#146язаний виконувати службові обов&#146язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов&#146язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.
Щодо Вашого меншого сина, то відповідно до ст.17 ЗУ «Про військовий обов&#146язок і військову службу» за наявності в сім&#146ї двох і більше синів, один з яких проходить строкову військову службу, відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами може надаватися призовнику на час проходження строкової військової служби його братом. Тобто, Ваш молодший син має право на відстрочку служби до того, як старший брат не повернеться.
Також, слід додати,що відповідно до ст. 18 цього ж Закону від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов&#146язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати.
Якщо Ваш чоловік-військовий помер під час проходження військової служби,то Ви можете спробувати на цій підставі вимагати звільнити молодшого сина від виконання військового обов’язку.
Щоб отримати відстрочку Ваш син має звернутися до районної (міської) призовної комісії (форма звернення не зазначена,однак краще звернутися із заявою, додавши копії документів,що підтверджують право на відстрочку).
Стосовно другої ситуації, то діє та ж сама підстава для відстрочки: за наявності в сім&#146ї двох і більше синів, один з яких проходить строкову військову службу, відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами може надаватися призовнику на час проходження строкової військової служби його братом. Наявність на утриманні хворої тітки із обмеженими можливостями, на жаль, на ситуацію ніяк не впливає.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: