Публікація

Щодо скорочення особи, яка має статус дитини війни

Чи мають право скоротити людину, яка має статус дитина війни.Ця людина пенсіонер, самотня.Сумлінно пропрацювала в цій установі усе своє життя.Ваша відповідь дуже важлива. дякую.

Відповідь
Відповідно до п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності, можуть бути розірвані роботодавцем, зокрема, у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, скорочення чисельності або штату працівників.
Таке звільнення відповідно до ч.2 ст.40 КЗпП допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу. Дана норма права поширюється на будь-якого працівника незалежно від статусу.

Але, у разі незаконного вивільнення з роботи працівник має беззаперечне право звернутися з заявою про вирішення трудового спору до суду у місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки (ст. 233 КЗпП). Згідно із статтею 234 КЗпП у разі пропуску строків звернення з поважних причин суд може поновити ці строки. Відповідно до пункту 19 Постанова Пленуму Верховного Суду України від 6 листопада 1992 року № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» розглядаючи трудові спори, пов’язані зі звільненням за скороченням штату, суди зобов’язані з’ясувати:
– чи дійсно у відповідача мали місце зміни в організації виробництва і праці, зокрема, скорочення чисельності або штату працівників;
– чи додержано роботодавцем норм законодавства, що регулюють вивільнення працівника;
– які є докази щодо змін в організації виробництва і праці, про те, що працівник відмовився від переведення на іншу роботу або що роботодавець не мав можливості перевести працівника з його згоди на іншу роботу на тому ж підприємстві;
– чи був попереджений працівник за 2 місяці про наступне вивільнення;
– чи не користувався вивільнюваний працівник переважним правом на залишення на роботі.

Слід зазначити, що зазначена особа, маючи статус дитини війни, незалежно від продуктивності праці і кваліфікації, має право на переважне залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників (ст. 5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»)

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: