Публікація

Щодо приватизації кімнати в гуртожитку (у випадку переселення в іншу кімнату цього ж гуртожитку)

Я з сімєю проживаємо у гуртожитку, наймаємо кімнату 7 років. Минулого руку в нашій кімнаті на стінах кинувся грибок. Іде мова про приватизацію гуртожитку за 1-2 роки. Я читав, що приватизувати можна кімнату, в якій проживаєш не менше 5 років. якщо нас у звязку з грибком переселять в інший блок цього ж гуртожитку чи за нами залишиться право приватизувати цю кімнату, якщо ми проживемо у ній менше ніж 5 років, хоча в гуртожитку ми прожили більше ніж 5 років. Я просто думаю чи варто мені пересилятися?

Відповідь
Зазначені у Вашому зверненні питання регулюються Законом України “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” від 18.11.2012 № 500- ІV (далі Закон).
Відповідно до статей 19,20 Закону виселення, переселення чи відселення громадян з гуртожитків відповідно до цього Закону допускається лише у випадку визнання гуртожитку таким, що перебуває в аварійному стані або в стані, непридатному для проживання людей, на підставі рішення про визнання гуртожитку аварійним чи непридатним для проживання людей,що приймається виконавчим органом відповідної місцевої ради на підставі обстеження в установленому чинним законодавством порядку стану гуртожитку (цілісного майнового комплексу чи його відокремленої частини) з наступним затвердженням сесією цієї ради.
Також згідно підпункту 11-1 пункту 1 статті 3 Закону громадяни, які на законних підставах зареєстровані за місцем проживання у гуртожитку та фактично проживають у ньому, мають право, за наявності згоди власника гуртожитку, здійснювати за власні кошти ремонт житлових та допоміжних приміщень у гуртожитку з наступним відшкодуванням здійснених ними витрат у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування