Публікація

Щодо проблем приватизації земельних ділянок. Конфлікт щодо кордонів із сусідами

Добрый день! Моей маме в наследство перешел дачный участок после смерти моего отца. После этого один из соседей, участок которого не был приватизирован решил заняться приватизацией. как он утверждает бти, которое занималось измерением участков неправильно сделали замеры. он подал в суд на бти и проиграл. подал в суд на своих 4х соседей и суд признал наши акты недействительными. переоформление наследства стоило нам больших денег, что теперь нам делать дальше? Этот сосед приватизировать дачу не может, потому что ему не хотят подписывать соседи акт про границы. Он регулярно пишет на нас жалобы, что мы отказываемся подписывать. При этом он приносит пустые бланки, без планов, только с фамилией. Мама боится, что если она подпишет ему, то неизвестно, как он себя, когда нужно будет подписывать ей. Подскажите, что делать?

Відповідь
Згідно закону про порядок оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки, у вас чи вашого покійного батька мав бути опис ділянки, виданий вам державною установою. Див. Більше на

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/844-2009-%D0%BF

З іншого боку, кожна угода на трансакцію приватної власності, чи зміна в планах приватної власності має бути глибоко виваженим, продуманим і добровільним рішенням, правильно оформленим за допомогою нотаріуса чи адвоката.

Якщо ваш сусід домагається незаконного підпису пустих анкет чи паперів засобами психологічного тиску, і погрожує вам зловживанням цивільного земельного права України, або вживає інші погрози, сусіди можуть подати разом судову справу на негаторний позов проти даного сусіда, і цілком можливо, що суд призначить санкції, щоб урегулювати поведінку такої особи. Дивіться детальніше законодавство України про вирішення спірних земельних питань на:

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v8_98800-01

Хоча, якщо є можливість, це найкраще коли сусіди між собою здатні домовитись до рішення, яке задовольняє всі сторони, наприклад посадити на границі плодові кущі чи дерева, тощо. Хоч легальна система здатна урегулювати поведінку особи за допомогою права, рішення суду не покращить добросусідські стосунки з даним сусідом, що базуються на взаєморозумінні.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: