Публікація

Щодо права на соціальну допомогу

чи можу я розраховувати на якусь соц.допомогу, якщо чоловік іфіційно не влаштований, я непрацювала -вийшла з декрету, на біржі не стою і троє дітей від 3-х до 6 -ти років????

Відповідь
Для отримання соціальної допомоги по безробіттю, необхідно отримати статус безробітного, зареєструвавшись, у встановленому постановою Кабінету міністрів України від 20 березня 2013 р. № 198 Про затвердження порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу. Якщо ви отримували допомогу по догляду за дитиною до трьох років протягом останніх 12 місяців, сплачений з цієї суми єдиний внесок враховується до загального страхового стажу і ви маєте право на статус безробітного та отримання відповідної допомоги. Розмір та тривалість виплат залежить від страхового стажу, розміру страхових внесків та дотримання умов отримання допомоги (наприклад, участь у громадських оплачуваних роботах та відвідування центру зайнятості).
Крім того, якщо сукупний дохід вашої сім’ї є меншим за прожитковий мінімум, ви можете претендувати на соціальну допомогу для малозабезпечених сімей, яка дорівнює різниці між сукупним середньомісячним доходом сім’ї та прожитковим мінімумом, але не може становити більше, ніж 75 % прожиткового мінімуму для сім’ї. Відповідно до статті 7 Закону України про державний бюджет на 2013 р., прожитковий мінімум для дитини до 6 років становить 972 грн., для працездатної особи – 1147 грн.
Для багатодітних сімей передбачена статтею 13 Закону України «Про охорону дитинства» низка пільг, але додаткових соціальних виплат не передбачено.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування