Публікація

Щодо права на самозахист

Я,заступился за троюродную сестру ударывши правой рукой в правую сторону лица потерпилого бо этот парень ударил с кулака в глаз ее и после этого приехала к ней милиция и сказала ее родителям чтобы они не подавали не какого заявления на него бо, они проходят как свидетели и сейчас в этом деле слажылось так что виноват один я! помогите пожалуйста как можно это дело решыть?

Відповідь
Теоретично, щоб притягти Вас до кримінальної відповідальності необхідно довести винність вчиненого діяння. Це передбачено ст. 62 Конституції України та частиною 2 статті 2 Кримінального кодексу України, де зазначено, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов&#146язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. Тобто з всього цього виходить, що обов’язок доказування вини покладається безпосередньо на суд, а за справами приватного обвинувачення – на потерпілого.

Щодо практичних порад, то варто шукати докази своєї невинуватості, це наприклад, наявність свідків або алібі, перевірка медичних документів та інші невідповідності, тобто будь-які докази, обсяг і коло яких є необмеженим.

Також варто пам&#146ятати, що згідно з статті 27 Конституції України – кожен має право захищати своє життя і здоров&#146я, життя і здоров&#146я інших людей від протиправних посягань. Межі такого захисту, тобто необхідної оборони при посяганні на особу закріплені в статті 36 КК України – необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: