Публікація

Щодо права на отримання стипендії без реєстраційного номеру облікової картки платника податків

В бухгалтерії Тлумацького коледжу Львівського національного аграрного університету сказали, що для отримання стипендії син повинен принести індивідуальний номер облікової картки поатника податків, щосуперечить нашим релігійним переконанням. Але за статтею 15 Податкового Кодексу України визначено, коло осіб, що відповідають визначенню «Платник податків», переважна більшість абітурієнтів, не є платниками податків в розумінні цієї статті, реєстрація таких абітурієнтів в реєстрі платників податків, з присвоєнням номеру облікової картки платника податків, або шляхом внесення до паспорту відмітки про відмову від такого номеру, суперечить чинному законодавству та є незаконною. Суми стипендій, за п.п.26. п.1 ст.165 Податкового Кодексу України, не оподатковуються, тому після вступу до учбового закладу, та отримання стипендій не змінюється статус не платника податків. Чи вправі ми отримувати стипендію без ІНПП?

Відповідь
У статті 63 Податкового Кодексу України чинні ідентифікаційні номери отримали назву податкових номерів (реєстраційних номерів облікової картки платника податків), за якими здійснюється облік платників податків в органах державної податкової служби.Однак п. 63.6 Кодексу передбачає, що фізична особа за релігійними переконаннями може відмовитись від податкового номера та стати на облік за своїм прізвищем, ім’ям, по-батькові і серією та номером діючого паспорта. У паспортах зазначених осіб органами державної податкової служби робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Отже, така відмідка підтверджує у Вашого сина право на отримання стипендії без податкового номера.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування