Публікація

Щодо позбавлення батьківських прав

Я розлучна.Заяву на одержана аліментів не подавала, т.я. була між нами усна домовленість про те, що колишній чоловік буде надавати матеріальну допомогу дітям, але обіцянки свої не виконує. У вихованні дітей (їх у мене 2- 6 та 5 років)не приймає ніякої участі, місце його фактичного проживання та роботи мені не відомо. Зараз я знаходжуся у шлюбі з іншим чоловіокм, разом ми виховуємо трьох дітей в т.ч. двох – від першого шлюбу. Теперішній чоловік хоче вдочирити моїх двох дітей від першого шлюбу та одного – нашого спільного, але для цього потрібно позбавити батьківських прав колишнього чоловіка. Як мені це зробити,як довести, що колишній чоловік зовсім не примає участі в житті і вихованні наших спільних дітей?

Відповідь.
Згідно з ст. ст. 150, 157 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, той із батьків, хто проживає окремо від дитини зобов’язаний брати участь у її вихованні та утриманні. У випадку ухилення батьків від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини вони можуть бути позбавлені батьківських прав (ст. 164 СК України). Отже, Вам необхідно звернутись до суду із позовною заявою. Підтвердженням ухилення можуть бути наступні документи: письмово викладені показання свідків (наприклад, сусідів, працівників навчального закладу тощо), психолого-педагогічна характеристика на дитину зі школи (де вказується хто із батьків займається вихованням дитини, оплачує шкільні внески, забирає зі школи). Також, обов’язково необхідно додати до заяви свідоцтво про народження дитини, довідку з ЖЕКу про склад сім’ї дитини.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування