Публікація

Щодо пільгових категорій громадян. Питання освіти

Чи відноситься сім’я (3-є дітей)до пільгової категорії, якщо старша повнолітня дитина навчається на денні формі навчання за контрактною основою у ВНЗ?

Відповідь
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» багатодітна сім’я – це сім&#146я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім&#146ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Тобто сім’я з трьома дітьми відноситься до пільгової категорії, якщо старша дитина, що навчається у ВНЗ за денною формою, не досягла 23-річного віку.
Пільги для багатодітних сімей та пільги для дітей з багатодітних сімей перелічені у ст. 13 Закону. Так, багатодітні сім’ї мають наступні пільги незалежно від виду житла та форми власності на нього:
1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах 21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім&#146ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім&#146ю
2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством за згаданими вище розрахунками площі житла
3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення
4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.
Діти з багатодітних сімей мають наступні пільги за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України:
1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров&#146я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;
3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;
4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;
5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування