Публікація

Щодо перебування подружжя у зареєстрованому шлюбі як умови для набуття статусу багатодітної сім’ї

Я перебуваю у із своїм чоловіком громадянському шлюбі, ми маємо 4 спільних дітей, всі зареєстровані на прізвище чоловіка. При оформленні свідоцтва про багатодітність, туди вписалі тільки матір, мотивуючи це тим, що наш шлюб не є зареєстрованим. Чи правомірні такі дії? З повагою, Оксана Тарасенко.

Такі дії дійсно є правомірними.
Нещодавно прийнято зміни до законодавства стосовно соціального захисту багатодітних сімей. Так, затверджено нове визначення багатодітної сім’ї. Це сім’я, у якій подружжя перебуває в зареєстрованому шлюбі, чоловік з дружиною разом проживають та виховують трьох і більше дітей. Або один батько чи одна мати, які проживають разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховують. Тобто обов’язковою умовою набуття статусу багатодітної сім’ї є перебування подружжя в зареєстрованому органами РАЦСу шлюбі, – церковний і громадянський шлюб не враховують. Сім’я також має спільно проживати.
Отже, для того, щоб уникнути майнових та інших непорозумінь, розуміти свої особисті немайнові права подружжя, користуватися визначеними законом пільгами, варто офіційно зареєструвати свої шлюбні стосунки в органах РАЦСу.
Разом з тим, Ви маєти право на отримання додаткової допомоги як одинока мати, якщо:
– у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини;
Перелік документів необхідних для отримання допомоги
Для призначення допомоги на дітей одиноким матерям до органу праці та соціального захисту населення подаються такі документи:
1) заява про призначення допомоги, що складається за формою, затвердженою Мінпраці;
2) витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) рад, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документ про народження, виданий компетентним органом іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку;
3) копія свідоцтва про народження дитини;
4) довідка про проживання дитини з матір’ю, видана за місцем проживання сім’ї. У разі неможливості одержати таку довідку орган праці та соціального захисту населення здійснює обстеження сім’ї за місцем проживання і складає акт із зазначенням факту проживання дитини з матір’ю. У разі, коли дитина навчається за межами населеного пункту, в якому проживає мати, і не перебуває на повному державному утриманні, замість довідки про проживання дитини з матір’ю подається довідка з місця проживання матері та довідка з місця проживання (навчання) дитини.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування