Публікація

Щодо остаточного розрахунку при звільненні з роботи

Був звільнений з роботи комунальної установи за власним бажанням. Через декілька місяців мене повіломили, що я заборгував їм кошти заробітної плати, які я отримав але не відпрацював. Чи вправі підприємство требувати поверененя коштів і чи зобов.язаний я їх віддавати?!

Відповідь
Дане питання регулюється Кодексом законів про працю України (надалі – КЗпПУ). Так, відповідно до ст. 47 КЗпПУ, власник або уповноважений ним орган зобов&#146язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.
Згідно з ст. 116 КЗпПУ, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред&#146явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану нею суму.
Таким чином, при звільненні працівника з підприємства з ним проводиться розрахунок. При цьому, підприємство повинно утримати з суми розрахунку всі необхідні податки та видати на руки працівнику належну йому суму. Якщо підприємство має право утримати з працівника якісь інші суми крім податків (аліменти, сума завданих працівником збитків тощо), з ним проводять розрахунок за вирахуванням цих сум. Після остаточного і повного розрахунку підприємство не має права вимагати від працівника сплати будь-яких коштів.
Враховуючи наведене, після вашого звільнення і проведення з вами розрахунку, підприємство не має права вимагати від вас повернення йому коштів, а ви не зобов’язані повертати кошти підприємству.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування