Публікація

Щодо декретної відпустки для догляду за дитиною

моя сестра знаходиться у декретній відпустці за дитиною доглядом до 3- років.її припинили виплати усіх грошей через те що вона знаходиться на час відпустки за кордоном з чоловіком.що робити?

Відповідь.
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 затверджено Порядок призначення і виплати державної допомоги сім&#146ям з дітьми (надалі – Постанова КМУ). Даною Постановою визначено умови призначення і виплати видів державної допомоги з дітьми, передбачених Законом України “Про державну допомогу сім&#146ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-XII (надалі – «Закон № 2811-XII»).
Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751 « Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім&#146ям з дітьми» (надалі – Постанова КМУ) державна допомога сім&#146ям з дітьми призначається і виплачується:
• громадянам України;
• іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні, а також особам, що набули статусу біженця і мають право на державну допомогу на умовах, передбачених Законом України “Про державну допомогу сім&#146ям з дітьми”, іншими законами або міжнародними договорами України, згода на обов&#146язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до Закон № 2811-XII основними видами державної допомоги сім’ям з дітьми є:
• допомога у зв&#146язку з вагітністю та пологами;
• допомога при народженні дитини;
• допомога при усиновленні дитини;
• допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
• допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
• допомога на дітей одиноким матерям;
Відповідно до Закону № 2811-XII допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.
Право на виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною.
Для призначення допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до органу праці та соціального захисту населення, за умови пред&#146явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, подаються документи, перелік яких зазначено в Постанові КМУ.
Днем звернення за призначенням допомоги вважається день прийняття органом праці та соціального захисту населення відповідної заяви з усіма необхідними документами.
Відповідно до Постанови КМУ допомога при народженні дитини та допомога за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається і виплачується одержувачу допомоги органами праці та соціального захисту населення за місцем їх реєстрації. Допомога може бути призначена за місцем фактичного проживання за умови подання довідки про неодержання зазначеної допомоги в органах праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Постанова КМУ визначає конкретні підстави припинення виплати допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а саме у разі:
• позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;
• відмови отримувача допомоги від виховання дитини;
• тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;
• відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;
• припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень;
• перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;
• скасування рішення про усиновлення дитини або визнання його недійсним;
• смерті дитини;
• смерті отримувача допомоги;
• нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини (стосується тільки допомоги при народженні дитини);
• виникнення інших обставин;
Таким чином, законодавством України не передбачено припинення виплати допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у зв’язку із зміною місце проживання. Законом України № 2811-XII встановлено лиш те, що така допомога призначається та виплачується органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації отримувача допомоги. Окрім цього, Закон України № 2811-XII передбачає право на отримання допомоги не за місцем прописки, а за місцем фактичного проживання.
Одержувач допомоги може поновити виплату допомоги, звернувшись протягом шести місяців після припинення виплати допомоги до органу, що призначив допомогу, з письмовою заявою. У випадку, якщо одержувач допомоги проживає на території іншої країни, тоді має право звернутися до консульської установи такої країни з питань отримання відповідної допомоги.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Також може бути корисним

Приєднуйтесь

Робiмо велику справу разом!
Підтримати Стати волонтером Пройти стажування