
Як отримати відшкодування, якщо ви постраждали від неприбирання снігу на вулиці? Пам’ятка
Юристи громадської приймальні УГСПЛ у Черкасах підготували пам’ятку Майже у кожному населеному пункті України можна...
22 Березня 2018
18.08.2014
Добрый день. Мой муж студент медицинского университета и как инвалид второй группы получает стипендию. Уже два месяца её не выплачивают и отказывваются давать какие-либо комментарии, письменныую информацию / постановление тоже. (город Одесса) Подскажие пожалуйста куда можно обратиться.
Відповідь
Перш ніж звертатися за захистом свого права, Ваш чоловік має впевнитися, що він має право на таку стипендію ( академічну чи соціальну? чи був Він студентом у той час, оскільки з Вашого повідомлення випливає, що стипендію Він не отримав за 2 літні місяці.).
Якщо Ви вже зверталися до відповідних працівників ВНЗ за запитом щодо виплати стипендії і не отримали ніяких пояснень, то в адміністративному порядку, залежно від того, до кого саме було звернення, можна оскаржити таку бездіяльність до вищестоящої особи/органу (до ректора ВНЗ, якщо вже зверталися до нього – можна написати скаргу до МОН України). Відповідно до ЗУ “Про звернення громадян” державний орган і посадова особа зобов*язані Вам відповісти у строк, що не перевищує 1 місяць. Якщо такої відповіді немає – дії /бездіяльність державного органу, посадової особи можна оскаржити до адміністративного суду.
Інший і більш дієвий варіант – звернутися до суду загальної юрисдикції із позовом до ВНЗ про стягнення невиплаченої стипендії і компенсації. Сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць на індекс інфляції в період невиплати доходу. Ви маєте довести, що Ваш чоловік є студентом цього ВНЗ, має право на стипендію, йому така стипендія призначена.
Крім того, інколи, судова практика йде шляхом задоволення й моральної шкоди, спричиненої несвоєчасною виплатою стипендії. Її можна обґрунтувати тим, що через невиплату стипендії Ваш чоловік і Ви зазнали певних незручностей (необхідно описати, в чому це виявилося, і, якщо вони наявні, підтвердити даний факт доказами).
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Юристи громадської приймальні УГСПЛ у Черкасах підготували пам’ятку Майже у кожному населеному пункті України можна...
22 Березня 2018
Доброго дня Скажіть будь ласка, чи має право бібліотекар зі стажем роботи38 років право на...
23 Березня 2017
Працівники громадської приймальні Гельсінської спілки у Сумах розповідають про власний досвід отримання письмових відповідей від...
15 Серпня 2016